Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Smart i BIZ Bank znikną z rynku. Zastąpi je nowa marka. nestusBank?

Właściciel jednego z najmniejszych banków na polskim rynku ma wobec niego wielkie plany. Oprócz zmiany nazwy chce otworzyć 300 oddziałów

Nazwy Bank Smart oraz BIZ Bank funkcjonują już dwa lata i mam wrażenie, że dość dobrze zostały przyjęte przez klientów. Być może nie wszyscy wiedzą, ale to tylko marki handlowe, za którymi stoi FM Bank PBP. Teraz jego właściciel ma wobec niego mocarstwowe plany, o czym pisze dziś szczegółowo Dziennik Gazeta Prawna.

Przeczytajcie także: Smart wprowadza do apki ekspresy

Obecnie FM Bank PBP jest kontrolowany przez fundusz Anacap, który zainwestował w niego ok. 400 mln zł. Jak mówi w DGP wiceprezes FM Banku PBP Bartosz Chytła, inwestor obiecał drugie tyle na rozwój. Dzięki temu bank chce otworzyć w najbliższym czasie ok. 300 oddziałów franczyzowych w całym kraju oraz przygotować nową ofertę dla klientów, m.in. nowy serwis oraz produkty, w tym kredyty konsumpcyjne.

Z rynku mają też zniknąć marki Smart oraz BIZ, które zastąpione zostaną nową. Chytła nie zdradza jaką, ale DGP sugeruje, że może to być nest Bank lub nestusBank. Takie znaki FM Bank PBP zgłosił niedawno do rejestru w Urzędzie Patentowym.

Przeczytajcie także: Smart właśnie przestaje być smart

Smart Bank, posiadający ofertę dla klientów indywidualnych, oraz BIZ dla przedsiębiorców, to pomysł poprzedniego szefa FM PBP Sławomira Lachowskiego. Smart miał być pierwszym prawdziwie mobilnym bankiem na naszym rynku. Oferował możliwość założenia rachunku bezpośrednio przez smartfona, a jego aplikacja do dziś jest uznawana za jedną z najlepszych na polskim rynku. Niedawno jednak klienci otrzymali informację, że Smart rozpoczyna obsługę oddziałową klientów, w placówkach BIZ Banku.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies