Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 500 mln przelewów mobilnych w I kw. Zmiany w czołówce zestawienia

Liderem zestawienia pozostaje ING. Większość banków w okresie styczeń-marzec zwiększyła liczbę transakcji względem ostatniego kwartału 2023 roku

Ponad 500 mln – tyle przelewów za pośrednictwem aplikacji mobilnych zlecili w I kw. 2024 roku klienci największych rodzimych banków. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym liczba takich transakcji wzrosła o niespełna 20 mln. Natomiast w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku wynik zmienił się o blisko 100 mln. Tak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl.

Przeczytajcie także: Dawne Digital Care to już bolttech Poland

Najwięcej przelewów za pomocą urządzeń mobilnych (wliczając w to przelewy wewnętrzne oraz na numer telefonu odbiorcy przy wykorzystaniu systemu Blik) wykonali, podobnie jak w kwartałach poprzednich, klienci ING. W I kw. takich transakcji było ponad 94 mln. To rezultat lepszy o 1 mln od tego zanotowanego w IV kw. i niemal o 12 mln od wyniku z analogicznego okresu 2023 roku.

Przeczytajcie także: Pekao zastanawia się nad przejęciem estońskiego banku Luminor

Na kolejnej pozycji zaszła zmiana. Dotychczasowy wicelider zestawienia – mBank – zanotował w I kw. pogorszenie wyniku i spadł na trzecie miejsce podium. Jego miejsce zajął PKO BP, który rezultat z IV kw. 2023 roku poprawił o kilka mln przelewów. Barierę 80 mln transakcji udało się jeszcze przekroczyć Santanderowi. Większość banków w zestawieniu poprawiła wynik z końca ubiegłego roku. Można to tłumaczyć m.in. rosnącą liczbą klientów korzystających z usług finansowych wyłącznie przy użyciu urządzeń mobilnych. Na koniec marca było ich ponad 16,7 mln. To o 2,5 mln więcej niż rok wcześniej.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies