Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Laven oferuje drugą opinię medyczną jako samodzielny benefit pracowniczy

Ubezpieczenie zapewnia dostęp do opinii na temat uzyskanej diagnozy i planu leczenia u lekarzy specjalistów z renomowanych ośrodków medycznych w USA

Polski insurtech Laven zaoferuje firmom nowy benefit pracowniczy – drugą opinię medyczną dostępną jako samodzielny produkt. "Druga Opinia Medyczna" to ubezpieczenie, dzięki któremu w razie poważnego zachorowania pacjent może uzyskać opinię na temat postawionej mu w Polsce diagnozy i zaproponowanego planu leczenia od lekarzy specjalistów z USA. A jeśli eksperci zarekomendują leczenie za granicą, insurtech pomoże także w jego organizacji.

Przeczytajcie także: Zielone światło dla fuzji życiowych spółek VIG-u

Ubezpieczenie jest oferowane we współpracy z Allianz Partners (AWP P&C). – Zgłaszało się do nas coraz więcej osób, które chciały upewnić się, czy postawiona diagnoza lub wybrana terapia są najlepsze z możliwych. Część z nich miała zapewnione pieniądze na leczenie, ale nie wiedzieli, w jaki sposób zabrać się za organizację leczenia. Postanowiliśmy im pomóc – wyjaśnia Piotr Karda, prezes Laven. Dlatego insurtech zdecydował się oferować drugą opinię medyczną jako produkt stand alone (a nie dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego czy życiowego), dodatkowo rozszerzając jej zakres o usługi tzw. zdrowotnej nawigacji medycznej.

W wariancie rozszerzonym ubezpieczony może liczyć na wsparcie w organizacji i logistyce całego procesu leczenia, zaplanowanego zgodnie z zaleceniami zagranicznego eksperta. Innym benefitem są zaś preferencyjne warunki w przypadku korzystania z usług ośrodków medycznych współpracujących z amerykańską firmą MediGuide, które jest partnerem insurtechu w zakresie tego ubezpieczenia.

Produkt jest dostępny w formie grupowego ubezpieczenia pracowniczego, a jego miesięczny koszt ma nie przekraczać ceny jednej kawy na stacji benzynowej. W ramach składki pracownik może w tej samej cenie objąć ochroną też swojego życiowego partnera lub partnerkę. Do zapisania pracownika do ubezpieczenia wystarczy imię, nazwisko i data urodzenia – nie jest wymagana ankieta zdrowotna.

Do tej pory tego rodzaju polisa była oferowana jako składnik szerszych pakietów ubezpieczeniowych. Z dotychczasowych doświadczeń Laven wynika, że ośrodkami najczęściej wybieranymi przez pacjentów w celu uzyskania drugiej opinii są Harvard Teaching Hospitals (blisko połowa wszystkich zapytań), szpital uniwersytecki University of California, Boston Children’s Hospital, University of Pittsburgh Medical Center czy Massachusetts General Hospital.

Przeczytajcie także: Payka wprowadza odroczone płatności do ubezpieczeń

Laven specjalizuje się w komplementarnych ubezpieczeniach zdrowotnych, czyli oferuje finansowanie nowoczesnych technologii medycznych i leków nieobjętych refundacją NFZ. Polisy Laven umożliwiają finansowanie zabiegów i leczenia nawet do 4 mln zł. Spółka działa jako agent ubezpieczeniowy, który tworzy produkt, dba o jego zakres i dystrybucję. W ostatnim czasie firma na łamach cashless.pl pochwaliła się osiągnięciem dodatniego wyniku finansowego oraz planami zagranicznej ekspansji. Branżowi eksperci wskazali ją też jako jeden z najbardziej perspektywicznych polskich insurtechów w cashlessowym raporcie "Insurtechy w Polsce, vol. 3".

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies