Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP, Pekao i Santander prowadzą najwięcej rachunków osobistych. Łącznie kontrolują połowę tego rynku

Na koniec marca ankietowane przez cashless.pl banki prowadziły łącznie niemal 38,5 mln rachunków osobistych. O milion więcej niż rok wcześniej

Największe banki w Polsce na koniec marca posiadały blisko 38,5 mln rachunków. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o ponad 300 tys., zaś względem I kw. minionego roku wzrost wyniósł ok 1 mln. Mowa o kontach osobistych klientów indywidualnych, bez rachunków oszczędnościowych i walutowych.

Przeczytajcie także: Chińczycy uruchomili Alibaba Guaranteed

Liderem w tym zestawieniu pozostaje PKO BP. Na koniec I kw. instytucja prowadziła ponad 9,3 mln rachunków. Dla porównania drugą pozycję na liście zajęło Pekao z wynikiem niespełna 5,4 mln kont. Podium uzupełnia Santander, raportujący przeszło 4,6 mln rachunków. Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że większość instytucji poprawiła swoje wcześniejsze wyniki.

Dane przedstawione w poniższej tabeli nie odzwierciedlają w pełni rynkowej sytuacji: część banków nie podała informacji na temat liczby swoich rachunków. Dotyczy to np. VeloBanku czy Citi Handlowego. Z kolei BOŚ przestał aktualizować dane.

Przeczytajcie także: Apple uprości przesyłanie pieniędzy między klientami

Z opublikowanych wcześniej tekstów możecie się dowiedzieć, że PKO BP przewodzi także zestawieniu banków z największą liczbą klientów mobilnych, czyli logujących się na rachunek za pośrednictwem aplikacji czy przeglądarki z pomocą smartfona albo tabletu. Na koniec marca takich klientów było łącznie niemal 25,3 mln.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies