Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Były prezes BNP Paribas w Polsce trafił do grupy PKO BP

Tomasz Bogus, bo o nim mowa, został właśnie prezesem spółki PKO Leasing

Wczoraj po południu serwis internetowy Pulsu Biznesu podał informację, że nowym prezesem PKO Leasing został Tomasz Bogus. Potwierdzenie tego można już znaleźć na stronie spółki leasingowej, należącej do największego banku w Polsce. Bogus zastąpił na tym stanowisku Pawła Pacha, który firmą kierował przez ostatnie pięć lat.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na Cashless Fintech Evening 2024

Tomasz Bogus to manager dobrze znany w polskiej branży finansowej, szczególnie bankowej. Przypomnę, że w latach 2015-2017 był prezesem BNP Paribas w Polsce. To ważny okres w historii tej instytucji w naszym kraju, bo wówczas finalizowano połączenie BNP Paribas z BGŻ i Sygma Bankiem. Wcześniej, bo w latach 2010-2015, stał na czele Banku Pocztowego, gdy ten szykował się do wejścia na warszawski parkiet, choć to ostatecznie się nie udało.

Po odejściu z bankowości działał w branży fintech. Był m.in. prezesem i współzałożycielem spółki faktoringowej online Fandla czy serwisu specjalizującego się w transferach międzynarodowych i wymianie walut – Xchanger.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza nową wersję mOkazji

Powołanie Tomasza Bogusa na stanowisko kierownicze w grupie PKO nie może być zaskoczeniem, jeśli weźmie się pod uwagę, że prezesem banku jest Szymon Midera. Obaj managerowie znają się od lat. Midera był wiceprezesem Pocztowego, gdy kierował nim Bogus. Po odejściu tego ostatniego do BNP Paribas Midera przejął kierowanie i realizację wcześniej przyjętej już strategii Pocztowego. Wcześniej Midera i Bogus pracowali w tym samym okresie w mBanku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies