Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO, mBank i Millennium. To instytucje, których klienci najczęściej płacą Blikiem zbliżeniowo

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że popularność usługi oferowanej przez polski fintech systematycznie rośnie

W I kw. 2024 roku klienci pięciu rodzimych banków wykonali ponad 36,1 mln transakcji z wykorzystaniem Blika C (zbliżeniowego). Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że to o 2,8 mln więcej płatności niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: Powstaje nowa aplikacja ubezpieczeniowa

Liderem zestawienia pozostaje PKO BP: jego klienci w okresie styczeń-marzec zapłacili zbliżeniowo Blikiem prawie 15 mln razy. Tymczasem w IV kw. takich transakcji było o niemal 2,2 mln mniej. Na drugim miejscu w zestawieniu utrzymał się mBank, który rezultat zanotowany w okresie październik-grudzień poprawił nieznacznie: o blisko 50 tys. płatności. Podium ponownie zamyka Millennium, który w I kw. br. zanotował o 115 tys. transakcji więcej niż w ostatnich miesiącach 2023 roku.

Swoich danych nie aktualizuje Alior, nie ujawnia ich także ING. PSP, operator systemu Blik, podaje jednak, że w I kw. zrealizowano 39,2 mln takich transakcji. Jeśli przyjąć, że wynik Aliora zmienił się nieznacznie, to klienci ING w ostatnim kwartale ubiegłego roku zrealizowali ok. 3,1 mln płatności Blikiem C. Warto też przypomnieć, że na koniec marca działające na polskim rynku banki miały 16,3 mln użytkowników Blika.

Przeczytajcie także: Ograniczono ilość danych dostępnych w mWeryfikatorze

Zbliżeniowy Blik to płatność smartfonem bezstykowo – na podobnej zasadzie jak odbywa się to w przypadku karty czy cyfrowego portfela umożliwiającego płatność telefonem albo zegarkiem. Z rozwiązania mogą korzystać klienci wspomnianych banków posiadający smartfon z modułem NFC z systemem Android. Nie jest potrzebna karta – wystarczy aplikacja banku zainstalowana na smartfonie.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies