Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy dołącza do rynkowego standardu. Umożliwia dodanie karty do Apple Pay i Google Pay bezpośrednio ze swojej aplikacji

Wcześniej aktywację zbliżeniowych płatności mobilnych można było przeprowadzić wyłącznie w zewnętrznych portfelach cyfrowych

W marketach Apple Store oraz Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji mobilnej Banku Pocztowego z funkcją, której brakowało klientom tej instytucji, a która na polskim rynku jest już standardem. Mowa o możliwości dodania karty płatniczej do takich usług jak Apple Pay i Google Pay bezpośrednio w bankowości mobilnej.

Przeczytajcie także: Płatność Google Pay będzie jeszcze łatwiejsza

– Dotychczas dodanie karty do portfela cyfrowego było możliwe tylko za pośrednictwem zewnętrznej aplikacji Portfel Google czy Portfel Apple, gdzie klient musiał samodzielnie wprowadzić dane karty – ręcznie lub poprzez zrobienie jej zdjęcia. Wymagało to także dodatkowego uwierzytelnienia kodem SMS lub poprzez kontakt telefoniczny z bankiem – pisze biuro prasowe Pocztowego.

Przeczytajcie także: Nowa usługa Blika w aplikacji SGB

Nowa funkcja jest dostępna dla klientów indywidualnych, małych firm oraz tych z sektora agrobiznes. Dzięki niej aktywacja zbliżeniowych płatności mobilnych jest łatwiejsza, bo nie wymaga podawania danych karty w portfelu cyfrowym – zaciągają się one automatycznie. Tak dzieje się w przypadku Apple Wallet oraz Google Wallet. Natomiast płatności Garmin Pay oraz Xiaomi Pay, również oferowane przez Pocztowy, nadal można aktywować jedynie w zewnętrznych aplikacjach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies