Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na listę ostrzeżeń trafił podmiot oferujący assistance pogrzebowe. KNF zarzuca mu wykonywanie czynności ubezpieczeniowych

Za stałą składkę, pobieraną od firm, z którymi Cintaf podpisał umowy, podmiot pozostaje w gotowości do zaoferowania wsparcia w razie śmierci pracownika

KNF wpisał na listę ostrzeżeń publicznych trzy nowe podmioty. Jeden z nich jest podejrzewany o prowadzenie działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej lub wykonywanie czynności ubezpieczeniowych bez zezwolenia. Mowa o firmie Cintaf, oferującej – jak się można dowiedzieć ze strony podmiotu – assistance pogrzebowe. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa KNF skierował zawiadomienie do prokuratury rejonowej Warszawa-Mokotów.

Przeczytajcie także: Można zgłaszać kandydatów do fintechowych nagród cashless.pl

Istotą oferty Cintaf jest wsparcie w zakresie organizacji pogrzebu i pokryciu jego kosztów, załatwieniu formalności związanych ze zgonem osoby bliskiej, a także pomocy psychologicznej i prawnej dla członków rodziny, którzy tego potrzebują – bez konieczności ponoszenia przez nich kosztów takich usług.

Jak się zdaje, wątpliwości KNF wzbudził model biznesowy usługi. Cintaf pobiera bowiem od klientów regularną opłatę ryczałtową, w zamian za którą pozostaje w gotowości do świadczenia usługi assistance. Ofertę kieruje zaś do firm, instytucji publicznych i innych kolektywów – w razie śmierci ich pracowników zapewni wsparcie członkom ich rodzin. Umowę podpisuje i składki opłaca firma na rzecz swoich pracowników. Sednem umowy jest świadczenie usługi assistance. Na swojej stronie internetowej Cintaf określa swoje rozwiązanie mianem innowacyjnego benefitu pracowniczego. Jak też można się dowiedzieć, Polska jest jednym z kilku rynków, na których podmiot działa. Inne to Meksyk, Hiszpania, Rumunia i Węgry.

Przeczytajcie także: 2,7 mld zł mogła wyłudzić międzynarodowa grupa na "inwestycjach konopnych"

Na listę ostrzeżeń publicznych trafiły dziś także platformy Vexchange i Venture Xchange, a także Beaumont, w przypadku których KNF podejrzewa popełnienie przestępstwa w postaci prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. W tych sprawach również skierowano zawiadomienia do prokuratury.

Obecnie na liście ostrzeżeń publicznym znajduje się 598 podmiotów. Dzięki wydawanym przez KNF zawiadomieniom firmy, ale też klienci indywidualni, mogą zdobyć wiedzę na temat podmiotów, które zdaniem polskiego nadzoru świadczą nielegalnie usługi finansowe. W przeszłości trafiły na listę np. Amber Gold czy Finroyal na długo przed wybuchem afer z związanych z ich działalnością.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies