Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminale na pocztach najwcześniej w sierpniu

Opóźnia się wdrożenie akceptacji kart w placówkach Poczty Polskiej

Jak wiecie, przetarg na dostawę terminali do wszystkich własnych placówek Poczty Polskiej w lutym tego roku wygrało konsorcjum eService i PKO BP. Z informacji podawanych wówczas przez władze PP wynikało, że instalacja terminali ma się zakończyć w czerwcu, tak by od lipca klienci mogli już płacić np. za znaczki bezgotówkowo kartami.

Przeczytajcie także: Znamy dostawcę terminali dla Poczty

Niestety kończy się lipiec a na pocztach wciąż terminali brak. Nie znam przyczyny opóźnienia ich instalacji. Biuro prasowe Poczty Polskiej podaje jedynie informację, że dziś aktualnym i najwcześniejszym terminem rozpoczęcia akceptacji kart w placówkach PP jest sierpień.

Zgodnie z warunkami rozstrzygniętego kilka miesięcy temu przetargu Poczta zapłaci zwycięskiemu konsorcjum ponad 12,1 mln zł. 8,5 tys. terminali POS trafi do 4,7 tys. placówek. We wszystkich będzie można zapłacić kartami niezależnie od kwoty transakcji. Terminale będą także obsługiwać cashback, czyli pozwalać na wypłatę gotówki przy okazji dokonywania płatności kartą.

Przeczytajcie także: Przelewy z karty na kartę już możliwe

Klienci będą również mogli wykorzystać terminale do doładowywania komórek i korzystać z usługi cash advance. Polega ona na wypłacie gotówki z konta jak z bankomatu. Już dziś dostępna jest w części placówek Poczty. Jest droga, ale władze spółki postanowiły wprowadzić ją w całej sieci, bo w wielu miejscowościach dostęp do okienka pocztowego jest łatwiejszy niż np. do bankomatu. Nieoficjalnie wiadomo, że w terminalach będzie można też płacić Blikiem, aczkolwiek nie wiem, czy ta opcja będzie dostępna od razu czy zostanie włączona dopiero za jakiś czas.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies