Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mieli wyłudzić co najmniej 1 mln zł z polis życiowych za sfingowaną śmierć. Wśród zatrzymanych znany, polski muzyk

Podejrzani mieli przedstawiać ubezpieczycielom podrobione dokumenty świadczące o zgonie w wypadku samochodowym w USA

Warszawscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o sfingowanie śmierci w celu wyłudzenia świadczeń od ubezpieczycieli. Wśród zatrzymanych jest Piotr M., gitarzysta znanego polskiego zespołu rockowego. O sprawie donosi Polska Agencja Prasowa.

Przeczytajcie także: Comperia umożliwi dodawanie polis do cyfrowych portfeli

Podejrzani mieli ubiegać się o wypłaty od ubezpieczycieli w związku z rzekomymi zgonami w wypadkach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Do pierwszego takiego zdarzenia miało dojść w 2021 r. Członkowie grupy na podstawie podrobionych dokumentów wyłudzili akt zgonu, który następnie przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych. W ten sposób uzyskali ponad milion złotych z polis na życie.

Próba wypłaty kolejnych 800 tys. zł została udaremniona przez pracowników jednego z banków i policjantów z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego komendy rejonowej Warszawa-Śródmieście. Prowadzone śledztwo ma wyjaśnić, ile osób zostało "uśmierconych" w ramach tego procederu i jaka jest ostatecznie skala przestępstwa.

Przeczytajcie także: KNF nałożył 1 mln zł kary na TUZ

Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli m.in. unieważniony dowód osobisty, amerykański paszport, urzędowe amerykańskie pieczątki, telefony komórkowe, karty płatnicze oraz pełnomocnictwa do rachunków bankowych. Całej trójce przedstawiono zarzuty popełnienia, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies