Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe usługa od Digital Gateways. Spółka zaoferuje trwały nośnik KIR-u

Polski fintech liczy, że wykorzystanie tego i innych narzędzi KIR-u ułatwi klientom dostęp do cyfrowych usług finansowych

Fintech Digital Gateways poinformował o wykorzystaniu narzędzia trwały nośnik, dostarczanego przez KIR. Z pomocą tego partnerstwa instytucja zapewni klientom szerszy i bezpieczny dostęp online do usług finansowych.

Przeczytajcie także: Startup Everli ma zostać kupiony za 1 euro

Digital Gateways to podmiot utworzony dzięki współpracy The Heart i Mastercarda, który umożliwia cyfrową weryfikację tożsamości klienta i aktywację usług (tzw. onboarding). Spółka stosuje m.in. wideoweryfikację biometryczną twarzy, weryfikację dokumentów elektronicznych czy analizę danych z wykorzystaniem open bankingu. Tożsamość można też potwierdzać z wykorzystaniem usługi mojeID od KIR.

Z kolei usługa trwały nośnik umożliwia udostępnianie klientom dokumentów w wersji cyfrowej (przy zachowaniu regulacji prawnych). W narzędziu KIR wykorzystano dwie technologie: blockchain oraz macierz WORM. Narzędzie daje pewność, że dokument istniał w określonym czasie, a jego treść nie była zmieniana.

Przeczytajcie także: Yazara drugim fintechem z certyfikatem PCI na softposa

Digital Gateways umożliwia też klientom zdalne podpisywanie dokumentów z wykorzystaniem mSzafir, również dostarczanego przez KIR. Pozwala ono podpisywać dokumenty na dowolnym urządzeniu i umożliwia generowanie certyfikatów jednorazowych. Dodatkowo Digital Gateways oferuje kwalifikowany audyt log, czyli historię aktywności w danej usłudze z wykorzystaniem trwałego nośnika.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies