Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA
Posiadacze aut Kia z Polski będą mogli z samochodu płacić za parkingi i paliwo? Koreański producent zarejestrował znak KIA CarPay

Wygląda na to, że rozwiązanie jest podobne do uruchomionego niedawno w USA systemu Hyundai Pay

W najnowszym numerze Biuletynu Urzędu Patentowego pojawiło się logo usługi KIA CarPay. Zgodnie z opisem, pod tą marką mogą być oferowane m.in. płatności przy użyciu systemu pokładowego, aplikacja do płatności z pojazdu za tankowanie, parkowanie, przejazdy przez rogatki, żywność, napoje i inne zakupy. Koreański producent zastrzegł także, że w ramach KIA CarPay może oferować karty kredytowe, usługi bankowe czy płatności automatyczne.

Przeczytajcie także: Mokka kończy z płatnościami odroczonymi w Polsce?

Nie wiadomo, czy zgłoszenie do Urzędu Patentowego logotypu usługi oznacza, że Kia zamierza ją wprowadzić w najbliższym czasie na polskim rynku. Co ciekawe nie wiedzą tego także w polskim biurze Kia. – Zgłoszenie najprawdopodobniej zrobiła nasza centrala we Frankfurcie rezerwując nazwę na przyszłą usługę. Nie posiadam w chwili obecnej więcej informacji na ten temat – napisała na moje pytanie w tej sprawie Monika Krzesak, menadżerka ds. public relations Kia w Polsce. Natomiast w internecie można znaleźć pliki, z których wynika, że usługa KIA CarPay działa już na innych rynkach.

W tym momencie warto wspomnieć, że Hyundai, który należy do tej samej grupy co Kia, kilka miesięcy temu poinformował o uruchomieniu usługi Hyundai Pay, na razie tylko w USA. Tam rozwiązanie działa przy współpracy z dostawcą usługi Parkopedia, umożliwiającej płatności m.in. za tankowanie czy poruszanie się po płatnych odcinkach dróg.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie na Cashless Pay 2023

Aby korzystać z Hyundai Pay, najpierw należy połączyć z usługą kartę płatniczą, a odbywa się to za pośrednictwem ekranu dotykowego w samochodzie. Podczas samej płatności zainicjowanej na tym samym ekranie, system łączy się z oprogramowaniem Parkopedii, by sfinalizować transakcję. Więcej na ten temat w tekście Za pomocą Hyundai Pay kierowcy zapłacą za parking. Na początku usługa pojawi się na ekranie samochodów Kona.

A logo KIA CarPay wygląda tak:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies