Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
HSBC chce rzucić rękawice fintechom takim jak Revolut i Wise. Wprowadzi na europejski rynek aplikację Zing

Z aplikacji, która służyć będzie do rozliczeń międzynarodowych, będą mogły korzystać także osoby niebędące klientami HSBC

HSBC, jeden z największych graczy na globalnym rynku finansowym, niebawem wprowadzi na rynek aplikację Zing, która ma być alternatywą dla usług oferowanych m.in. przez fintechy Wise czy Revolut. Apki będą mogli używać nie tylko klienci banku i zostanie przygotowana w wersjach na urządzenia z systemami Android oraz iOS, o czym donosi serwis Bloomberg.

Przeczytajcie także: Kłopoty klientów Curve

Początkowo apka Zing ma być dostępna na rynku brytyjskim. Potem pojawi się m.in. w krajach Unii Europejskiej. Narzędzie służyć będzie przede wszystkim do szybkiego przesyłania pieniędzy. Według przedstawiciela HSBC, cytowanego przez źródło, rejestracja w aplikacji powinna potrwać kilka minut. Bank liczy, że z czasem użytkownicy zainteresują się też innymi produktami banku, co będzie dodatkową korzyścią płynącą z wdrożenia.

Przeczytajcie także: Duża redukcja zatrudnienia w ING

Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba HSBC podbierania klientów wspomnianym fintechom. Jeszcze w 2020 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że bank uruchomił usługę Global Money Account. Rozwiązanie wprowadzono wówczas w USA, a polegało ono na darmowym przechowywaniu i przesyłaniu środków tylko między klientami HSBC. System nadal funkcjonuje. Od debiutu miało z niego skorzystać kilkaset tysięcy osób. W 2022 roku z jego pomocą przeprocesowano transakcje o wartości ok. 11 mld dolarów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies