Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP, Pekao i mBank. To banki, które mają najwięcej aktywnych użytkowników internetowych serwisów transakcyjnych

Łącznie największe banki miały w III kw. bieżącego roku prawie 21,4 mln aktywnych użytkowników bankowości internetowej. W ciągu trzech miesięcy wynik poprawiono o ponad 230 tys.

Na koniec III kw. br. największe banki z Polski miały blisko 21,4 mln aktywnych użytkowników bankowości internetowej. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o przeszło 230 tys. Tak przynajmniej wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. Mowa o klientach indywidualnych, którzy logowali się na swoje konto przynajmniej raz w miesiącu.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już ponad 35 tys. automatów paczkowych

Liderem zestawienia pozostał PKO BP, który nieznacznie (o kilka tysięcy) poprawił wynik z końca czerwca. Na podium utrzymały się także Pekao oraz mBank, ale w ich przypadku wzrosty były większe i wyniosły po kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Spośród banków, analizowanych przez cashless.pl, próg 3 mln osób aktywnie korzystających z elektronicznej bankowości udało się jeszcze przekroczyć ING.

Przeczytajcie także: Softposy PolCard Go trafiły do dostawców Media Expert

Z raportu Netbank opublikowanego przez ZBP wynika, że na koniec września w Polsce było niemal 22,5 klientów indywidualnych korzystających aktywnie z bankowych usług elektronicznych. W tym samym dokumencie instytucja podała, że w III kw. zarejestrowano niemal 15 mln klientów "mobile only", czyli używających bankowości elektronicznej wyłącznie za pośrednictwem aplikacji. Także i w tym przypadku wyniki są zbliżone do statystyk zebranych przez serwis cashless.pl.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies