Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 460 mln przelewów mobilnych w III kw. Lider bez zmian, ale z gorszym wynikiem

Na przestrzeni roku liczba transakcji mobilnych tego typu wzrosła o ponad 100 mln

Klienci największych banków na polskim rynku w III kw. br. zlecili za pośrednictwem aplikacji mobilnych ponad 464 mln przelewów (wliczając w to przelewy wewnętrzne oraz na numer telefonu odbiorcy przy wykorzystaniu systemu Blik). Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że w porównaniu z kwartałem poprzedzającym liczba transakcji zleconych mobilnie wzrosła o ponad 7 mln. Natomiast w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku wynik zmienił się o przeszło 100 mln.

Przeczytajcie także: Austriackie winiety już dostępne w serwisie Autopay

Podobnie jak kwartał wcześniej najwięcej przelewów za pomocą urządzeń mobilnych wykonali klienci ING: w okresie lipiec-wrzesień takich transakcji było 87 mln. To rezultat, który nadal pozwala zachować przewagę nad konkurencją, lepszy o niemal 10 mln od tego zanotowanego w analogicznym kwartale 2022 roku, ale jednocześnie jest on gorszy od danych z okresu kwiecień-czerwiec 2023 roku.

Przeczytajcie także: Insurtech Inslet tworzy portfel na polisy ubezpieczeniowe

Na kolejnych pozycjach w zestawieniu znalazły się mBank, PKO BP i Santander. Wszystkim trzem instytucjom udało się przekroczyć barierę 70 mln przelewów i poprawić rezultat z II kw. Lepszymi statystykami pochwaliły się też banki z dalszych pozycji rankingu. Można to tłumaczyć m.in. rosnącą liczbą klientów korzystających z usług finansowych wyłącznie przy użyciu urządzeń mobilnych. Na koniec III kw. było ich przeszło 15,8 mln, czyli o ponad 630 tys. więcej niż na koniec czerwca br. i o ponad 2,8 mln więcej niż w analogicznym okresie minionego roku.

Warto mieć na uwadze, że w rzeczywistości klienci banków w Polsce zlecają przez urządzenia mobilne więcej przelewów, niż wynika to z poniższej tabeli. Jednak część instytucji nie ujawnia swoich statystyk w tym zakresie.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies