Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa: małym firmom najbardziej szkodzi inflacja. Sposobem na kryzys jest m.in. rozszerzenie działalności

Polscy przedsiębiorcy rozumieją, że przewagę konkurencyjną może dawać podnoszenie kompetencji. Wiedzę czerpią głównie z internetu

Inflacja postrzegana jest jako jeden z głównych czynników negatywnie wpływających na kondycję firm. Spadku realnych dochodów doświadczyło 41 proc. przedsiębiorców zatrudniających do 9 pracowników. Z kolei ponad połowa z nich (53 proc.) zauważyła ogólne pogorszenie swojej sytuacji finansowej, a niewielu mniej ankietowanych (49 proc.) przyznało, że w ostatnim roku liczba ich klientów zmalała. To wnioski płynące z badania przeprowadzonego dla Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Przeczytajcie także: Ubezpieczeniowa TubaPay staje się InslyPay

Jak mniejsze firmy radzą sobie z kryzysem? Najczęściej decydują się na rozszerzenie swojej działalności (39 proc.) oraz wprowadzanie obniżek cen i promocji (32 proc.). Przedsiębiorcy starają się też obniżać koszty prowadzenia działalności (45 proc.) oraz korzystać ze zgromadzonych oszczędności (39 proc.).

Przeczytajcie także: Revolut ma szykować nowe otwarcie dla płatności odroczonych

Z badania wynika również, że polscy przedsiębiorcy rozumieją przewagę jaką daje wiedza i przyznają, że sukces w biznesie zależy też od stałego rozwoju swoich kompetencji. Najpopularniejszymi wśród właścicieli firm źródłami wiedzy na temat rozwoju biznesu są webinary (36 proc.) i kanały na YouTube (33 proc.). Przedsiębiorcy poszukują również informacji podczas szkoleń oraz w serwisach edukacyjnych, np. na prowadzonej przez Fundację Polska Bezgotówkowa platformie Akademia Przedsiębiorcy.pl. Ponad połowa (51 proc.) respondentów przyznała, że na edukację i poszukiwanie informacji o rozwoju biznesu poświęca do 5 godzin w tygodniu.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies