Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prawie 16 mln osób w Polsce loguje się na konto bankowe wyłącznie z urządzeń mobilnych

Najwięcej takich klientów ma PKO BP, a także inne duże banki komercyjne jak ING, mBank, Pekao, Millennium i Santander

Na koniec III kw. br. działające w Polsce banki miały przeszło 15,8 mln klientów mobile only, a zatem takich, którzy w danym okresie logowali się na swoje konta wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych. Jak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl, w porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o ponad 630 tys. Natomiast w zestawieniu z analogicznym okresem 2022 roku wynik poprawiono o ponad 2,8 mln.

Przeczytajcie także: InPost rozwija swoje płatności

PKO BP w okresie lipiec-wrzesień posiadał największą liczbę klientów mobile only: niemal 4 mln. To o ponad 140 tys. więcej niż w II kw. br. W porównaniu z analogicznym okresem minionego roku rezultat udało się poprawić o ponad 540 tys. W tym miejscu warto dodać, że PKO BP przewodzi też innym sporządzanym przez nas rankingom – bank posiada najwięcej oddziałów, rachunków czy blikowiczów. Ale już w przypadku oddziałów bezgotówkowych znacząco odstaje od czołówki stawki.

Wracając do statystyk mobile only. Ponad milion klientów zarządzających rachunkami wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych na koniec września miały także: ING, mBank, Pekao, Millennium oraz Santander. Wszystkie wspomniane banki w III kw. br. zanotowały lepszy wynik niż na koniec czerwca. Podobnie wygląda to w przypadku pozostałych instytucji, które znalazły się w zestawieniu.

Przeczytajcie także: Mastercard wprowadza na rynek Shopping Muse

W rankingu umieszczono także Santander Consumer Bank, który nie posiada w swojej ofercie rachunków bankowych. Ponad 350 tys. klientów mobile only to w jego przypadku osoby korzystające z kanałów mobilnych do zarządzania innymi produktami: kartami kredytowymi, lokatami czy kredytami ratalnymi. Trzeba też zaznaczyć, że części banków nie ma w naszej tabeli, mowa np. o Citi Handlowym czy VeloBanku. To decyzja tych instytucji, które nie podają nam swoich statystyk.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies