Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Paysend pozyskał od inwestorów 65 mln dolarów. Pieniądze wyłożył m.in. Mastercard

Kilka miesięcy temu firmy informowały o rozszerzeniu współpracy w celu ułatwienia transferu środków mniejszym przedsiębiorstwom

Fintech Paysend poinformował o pozyskaniu nowych środków na rozwój. W ramach ostatniej rundy finansowania firmie udało się zebrać 65 mln dolarów (ok. 260 mln zł). Pieniądze pochodzą m.in. od podmiotów, które inwestowały już w spółkę zarejestrowaną w Londynie (Infravia Growth Capital, One Peak oraz Hermes GPE Innovation Fund), ale rundzie przewodził Mastercard.

Przeczytajcie także: Ubezpieczeniowa TubaPay staje się InslyPay

Paysend oferuje przede wszystkim usługę przesyłania pieniędzy: szybkiego i nieskomplikowanego. Za pośrednictwem fintechu można przetransferować środki do ponad 170 państw, z czego do tej pory miało skorzystać kilka milionów klientów. Rozwiązanie jest dostępne w wersji przeglądarkowej, ale przygotowano również aplikację dostępną na popularne platformy mobilne.

Przeczytajcie także: PayU może niebawem trafić na giełdę w Indiach

Informacja o udziale amerykańskiej organizacji płatniczej w ostatniej rundzie finansowania Paysend pojawia się kilka miesięcy po doniesieniach o rozszerzeniu współpracy tych podmiotów. Firmy informowały we wrześniu, że zamierzają usprawnić płatności transgraniczne dla segmentu MŚP w ramach Open Payment Network. Partnerzy zapewniali wówczas, że wysyłanie środków powinno być proste i dostępne przez całą dobę, 365 dni w roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies