Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Placówek największych banków znowu ubyło. Na koniec września było ich mniej niż 3,5 tys.

Liderem zestawienia pod względem liczby placówek pozostaje PKO BP, który dysponuje siecią blisko 1 tys. oddziałów bankowych

Na koniec września 2023 roku największe banki w Polsce posiadały łącznie niespełna 3,5 tys. oddziałów własnych. W porównaniu z II kw. br. ubyło 27 placówek (kwartał wcześniej również 27). W ciągu ostatnich miesięcy zmniejszył się stan posiadania większości banków, które trafiły do zestawienia.

Przeczytajcie także: Fintech Goodie wprowadził do oferty nowy rodzaj kart przedpłaconych

Największą sieć placówek bankowych posiada w Polsce PKO BP: 958. To o jeden oddział mniej niż na koniec czerwca, ale instytucja wciąż wyróżnia się liczbą oddziałów na tle konkurencji – drugi w zestawieniu bank Pekao na koniec III kw. posiadał 505 placówek (o jedną mniej niż kwartał wcześniej). Podium ponownie zamyka BNP Paribas, tym razem z wynikiem 386 oddziałów (o 10 mniej względem kwartału poprzedzającego). Powyżej 300 placówek mają jeszcze Millennium (355) oraz Santander (325).

Przeczytajcie także: KNF utworzy zespół zajmujący się rynkiem kryptoaktywów

Część banków posiada silnie rozwiniętą sieć placówek partnerskich. Alior ma 339 obiektów tego typu, Millennium 237, a mBank 48. Osobną kategorię tworzy w tym zakresie Bank Pocztowy, który chwali się oddziałami Poczty Polskiej, a tych jest aż 4,7 tys. Część placówek bankowych nie posiada już tradycyjnych kas, a więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

Niniejsze zestawienie nie jest pełne, ponieważ zawiera dane tylko największych banków komercyjnych. Brakuje w nim statystyk dotyczących sieci oddziałów bankowości spółdzielczej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies