Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 700 oddziałów bez obsługi kasowej. BNP Paribas pozostaje liderem, ale na podium zaszła zmiana

W ciągu roku działające na polskim rynku banki zwiększyły liczbę placówek bezgotówkowych o ponad 100

Banki działające na polskim rynku na koniec III kw. br. posiadały 712 oddziałów bezgotówkowych – tak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o 15 placówek. Z kolei w analogicznym kwartale 2022 r. oddziałów bez obsługi kasowej funkcjonowało o ponad sto mniej niż na koniec września 2023 r.

Przeczytajcie także: Santander zaoferuje aplikację mobilną dla dzieci poniżej 13. roku życia

Pozycję lidera w rankingu sieci bezgotówkowych kolejny raz utrzymał BNP Paribas. Na koniec minionego kwartału posiadał 196 placówek bez tradycyjnej lady z kasami. To wynik nieznacznie gorszy od tego zanotowanego na koniec czerwca. Drugą pozycję w zestawieniu zajął ING z wynikiem 159 placówek bezgotówkowych (ponowny spadek względem kwartału poprzedzającego).

Podium tym razem zamyka Credit Agricole, który w ciągu kilku miesięcy zanotował spory wzrost: ze 101 oddziałów bezgotówkowych na koniec czerwca do 118 na koniec września. Warto zauważyć, że jeszcze rok temu na sieć CA składały się 44 oddziały bezgotówkowe. Stanu posiadania nie zmienił w tym czasie Millennium, który placówek tego typu na koniec III kw. miał 113.

Przeczytajcie także: Coraz więcej ofert ubezpieczenia zwierząt

Oddział bezgotówkowy nie posiada tradycyjnych kas, ale mogą w nim być realizowane wpłaty i wypłaty – odbywa się to za pomocą maszyn (bankomaty i wpłatomaty). Śledząc zestawienia poświęcone temu zagadnieniu, kolejny już raz można odnieść wrażenie, że brakuje tu rynkowego trendu: o ile część instytucji rozbudowuje swoją sieć oddziałów bez kas, o tyle inne ją redukują lub pozostawiają bez zmian.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies