Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
UFG zajmie się zwrotami za odwołane wycieczki do Izraela. Wnioski można składać tylko za pośrednictwem portalu TFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest operatorem Turystycznego Funduszu Pomocowego

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, w ramach Turystycznego Funduszu Pomocowego, będzie zwracał środki wydane na wycieczki do Izraela odwołane z powodu działań wojennych. Ochrona funduszu obejmuje wyłącznie imprezy turystyczne (połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji, np. przelotu i noclegu) odwołane przed ich rozpoczęciem.

Przeczytajcie także: UFG przekaże ubezpieczycielom dane z notatek policyjnych

Dziś UFG uruchomił procedurę przyjmowania wniosków od podróżnych i organizatorów turystyki. Można je składać wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem portalu internetowego https://tfg.ufg.pl, po utworzeniu tam konta. Zwrotom z Turystycznego Funduszu Pomocowego podlegają wyłącznie wpłaty za wycieczki, które organizator odwołał lub z których podróżny zrezygnował między 7 a 22 października. Na złożenie odpowiedniego wniosku do UFG strony mają 14 dni od powiadomienia o rozwiązaniu umowy.

Przeczytajcie także: Insurtechowy jednorożec może zyskać dostęp do polskiego rynku

Do zwrotu środków niezbędne jest, aby organizator imprezy i podróżny złożyli wnioski ze zgodnymi danymi. Ich weryfikacja przez UFG nastąpi w ciągu 30 dni (termin ten może zostać wydłużony w razie konieczności dalszych wyjaśnień). Wypłaty zostaną zrealizowane w ciągu 14 dni od pozytywnej decyzji, nie wcześniej jednak niż przed uzyskaniem przez Fundusz wpłat od organizatora turystyki, których ten powinien dokonać wraz ze złożeniem swojego wniosku.
O wypłatę z TFP mogą się ubiegać wyłącznie ci podróżni, którzy zapłacili organizatorowi za wycieczkę w formie bezgotówkowej oraz nie otrzymali do tej pory zwrotu wpłaty.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: UFG

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies