Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekord płatności mobilnych w II kw. 2023 r. Przy użyciu Apple Pay, Google Pay i innych "pay"-ów zapłaciliście 340 mln razy

Liderem zestawienia pod względem liczby transakcji mobilnych pozostaje mBank. Jego klienci użyli "pay"-ów do płatności 122 mln razy w kwartale

Klienci największych banków działających na polskim rynku w II kw. 2023 roku zapłacili zbliżeniowo, przy użyciu urządzeń mobilnych, ponad 340 mln razy. Tak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost liczby transakcji o blisko 61 mln. To także o ponad 92 mln płatności więcej niż w II kw. 2022 roku.

Przeczytajcie także: BNP Paribas będzie wynajmował rowery

W okresie kwiecień-czerwiec najwięcej operacji wykonali klienci mBanku. W II kw. użyli oni smartfonów oraz tzw. urządzeń ubieralnych do płatności w terminalach przeszło 122 mln razy. To o ok. 20 mln więcej niż w I kw. br. Na kolejnych pozycjach w rankingu znalazły się Santander, Pekao oraz Millennium. Niestety, część banków nie podaje swoich statystyk dotyczących płatności mobilnych. W tej grupie jest choćby największy detalista na naszym rynku, czyli PKO BP. Z tego względu w rzeczywistości zbliżeniowych płatności mobilnych na polskim rynku wykonuje się jeszcze więcej, niż wynika to z naszych danych.

Przeczytajcie także: Smartwatche Garmin Venu 3 już dostępne

Warto przypomnieć, że zbliżeniowe płatności mobilne można na polskim rynku realizować przy pomocy kilku różnych rozwiązań. Najpopularniejszymi pozostają Portfel Google (czyli Google Pay) oraz Apple Pay. Mniejszą popularnością cieszą się Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay i Xiaomi Pay. PKO BP oferuje jeszcze HCE, czyli płatności zbliżeniowe dostępne bezpośrednio w bankowości mobilnej. Od jesieni 2021 roku niektóre banki udostępniają także zbliżeniowego Blika.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies