Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas będzie wynajmował rowery. Nie wierzy w bankowe płatności odroczone

BNP Paribas jeszcze w tym kwartale chce wyjść na rynek z długoterminowym wynajmem rowerów

Dzisiejszy Puls Biznesu pisze o ciekawym pomyśle BNP Paribas. To bank, który już od dwóch lat oferuje w wynajmie długoterminowym smartfony. Teraz chce iść dalej i w takiej samej formule zaoferować klientom rowery. Oczywiście przynajmniej na razie będzie to robił przy współpracy z partnerami zewnętrznymi. Przedstawiciel banku w rozmowie z gazetą powiedział, że spodziewa się iż pierwsze bicykle trafią do klientów jeszcze w tym kwartale.

Przeczytajcie także: Drugi bank informuje o wdrożeniu mDowodu

Wynajem długoterminowy to usługa, której popularność w Polsce rośnie. Zdaniem ekspertów z BNP Paribas w tym momencie za jej pośrednictwem sprzedaje się już co siódmy samochód w naszym kraju. Jej zaletą jest to, że aby korzystać z jakiegoś produktu, np. samochodu, telefonu czy roweru, nie trzeba płacić całej jego ceny, tylko ponosić koszt utraty wartości w trakcie używania. Wadą jest to, że po zakończeniu umowy produkt trzeba zwrócić.

Przeczytajcie także: Już 700 oddziałów bez obsługi kasowej w Polsce

Natomiast inaczej niż konkurencja z PKO BP, Aliora, czy Millennium, BNP Paribas nie wierzy w bankowe płatności odroczone. Zdaniem cytowanego przez Puls Biznesu Volodymyra Radina, odpowiedzialnego za personal finance w BNP Paribas, chociaż zainteresowanie ze strony klientów płatnościami odroczonymi jest duże, to na razie jednak wolumeny finansowania w ramach takiej usługi nie są wysokie. Podobnie jak marże, więc bankom będzie trudno zarabiać na takim produkcie oraz konkurować nim z wyspecjalizowanymi firmami pozabankowymi.

Źródło: Puls Biznesu

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies