Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja terminalowa od Centreo przeszła audyt PCI. Jako jedyna z Polski ma certyfikat PCI SSF

Centreo specjalizuje się w rozwijaniu terminali samoobsługowych i rozwiązań płatniczych wykorzystywanych w transporcie publicznym

Przygotowane przez polską firmę Centreo rozwiązanie płatnicze Centro PC-POS przeszło pozytywnie certyfikację PCI SSF. Tym samym Centreo zyskało status jedynej firmy w Polsce posiadającej tego typu certyfikat dla swojej aplikacji terminalowej. PCI SSF (Software Security Framework) jest zbiorem standardów służących zabezpieczeniu projektowania i rozwoju oprogramowania płatniczego, opracowanych przez PCI, czyli instytucję powołaną m.in. przez organizacje płatnicze w celu poprawy bezpieczeństwa płatności na całym świecie.

Przeczytajcie także: Już niemal 700 oddziałów bez obsługi kasowej

– Zarówno dla Centreo, jak i jej klientów i partnerów, jednym z najważniejszych aspektów codziennego biznesu jest bezpieczeństwo produktów biorących udział w procesach rozliczania transakcji bezgotówkowych. To stąd między innymi wzięła się decyzja o walidacji naszej aplikacji terminalowej w zakresie standardu Software Secure. Chcemy na bieżąco utwierdzać naszych aktualnych i przyszłych klientów i partnerów w przekonaniu, że korzystając z naszych rozwiązań terminalowych mogą czuć się w pełni komfortowo od strony nie tylko funkcjonalności, obsługi i utrzymania systemu płatniczego Centreo, ale także jego bezpieczeństwa. Oprogramowanie płatnicze, tworzone na zasadach określonych w wymaganiach PCI SSC [PCI Security Standards Council, radę PCI – przyp. red] stanowi tego gwarancję – tłumaczy w rozmowie z cashless.pl Grzegorz Słomiński, członek zarządu Centreo.

Jak zaznacza, certyfikat ma nie tylko wyróżnić firmę na tle konkurencji, ale też wspierać inicjatywy wewnętrzne, związane z edukacją programistów w zakresie stosowania właściwych zasad bezpieczeństwa w cyklu rozwojowym tworzonego oprogramowania.

Przeczytajcie także: PolCard wprowadza cashback zbliżeniowy

Centreo to polska firma skupiająca się na rozwoju terminali typu unattended, czyli samoobsługowych. Takie urządzenia mogą być montowane np. w stacjach ładowania samochodów elektrycznych, biletomatach, myjniach samochodowych, maszynach z jedzeniem i piciem czy w parkomatach. Rozwiązania od Centreo zostały wykorzystane m.in. przy wdrażaniu nowych systemów biletowych umożliwiających opłacanie przejazdu kartą, bez konieczności drukowania biletu, we Wrocławiu i Bydgoszczy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies