Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Planet Pay wchodzi w automaty. Pierwsze terminale Newland już działają w katowickich parkomatach

Wdrożenie w stolicy Górnego Śląska to pierwsze zastosowanie urządzenia Newland U1000 w Polsce

Operator terminali płatniczych Planet Pay, należący do spółki ITCARD, wchodzi w nowy obszar działalności, czyli w obsługę płatności elektronicznych w różnego rodzaju automatach. Chodzi o takie urządzenia jak biletomaty, myjnie samochodowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, maszyny z jedzeniem i piciem czy parkomaty. I właśnie dzięki parkomatom firma Planet Pay zadebiutowała w segmencie określanym mianem unattended (samoobsługowy).

Przeczytajcie także: Katowice kompletnie zmieniają podejście do płatności za parkowanie

Latem bieżącego roku Planet Pay wspólnie z firmą Automatikon (operator parkometrów) wdrożył płatności elektroniczne do strefy parkowania w Katowicach. Projekt, będący efektem zmiany operatora strefy, objął 350 urządzeń. Jak informuje Planet Pay, dodatkowym wyzwaniem wdrożenia był wymóg maksymalnej energooszczędności terminali ze względu na fakt, że katowickie parkometry nie mają zasilania zewnętrznego, a 100 proc. energii czerpią z własnych paneli solarnych.

Terminale zainstalowane w katowickich parkometrach obsługują płatności kartami Mastercard i Visa, portfelami cyfrowymi takimi jak Apple Pay czy Google Wallet (Google Pay) oraz Blikiem, z wykorzystaniem kodu lub zbliżeniowo.

Przeczytajcie także: Nowy producent bankomatów na polskim rynku

Dodatkową ciekawostką związaną z opisanym wyżej projektem jest debiut na polskim rynku platformy sprzętowej Newland. Zastosowane w Katowicach terminale Newland U1000 to pierwsze wdrożenie tej linii urządzeń na polskim rynku. A więcej na temat rewolucji parkingowej w Katowicach możecie przeczytać w tekście Katowice idą na całość. Za parkowanie będzie tam można płacić pięcioma różnymi aplikacjami.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies