Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w serwisie obligacyjnym. PKO BP wprowadza dwuetapowe uwierzytelnienie logowania

Nowe zasady zaczną obowiązywać od października bieżącego roku

PKO BP poinformował użytkowników swojego serwisu obligacyjnego o zmianach w sposobie logowania, jakie wprowadzi w październiku 2023 r. Już wkrótce logowanie do systemu będzie zabezpieczone dwuetapowym uwierzytelnieniem. Oznacza to, że nie wystarczy podanie loginu i hasła, ale także hasła jednorazowego wysyłanego w wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: Zmniejszyła się liczba akceptantów kart płatniczych

Jeśli kupujecie obligacje skarbowe przez internet za pośrednictwem serwisu PKO BP, powinniście sprawdzić, czy macie tam dodany numer swojego telefonu komórkowego, i czy jest on wpisany w prawidłowy sposób. Chodzi o to, aby zachowany był odpowiedni format, czyli właściwy numer telefonu poprzedzony prefiksem +48 a pierwsze trzy cyfry oddzielone od końcówki numeru. Przykład prawidłowo wprowadzonego numeru telefonu, to: +48-666-202020.

Prawidłowe zdefiniowanie numeru telefonu komórkowego pozwoli na odebranie kodu SMS, bez którego zalogowanie i korzystanie z serwisu obligacyjnego nie będzie możliwe.

Przeczytajcie także: PKO wprowadzi możliwość ubezpieczenia smartfona

PKO BP jest obecnie jednym z dwóch banków na polskim rynku, który umożliwia inwestowanie oszczędności w detaliczne obligacje skarbu państwa przez internet. Drugą instytucją, która tego rodzaju ofertę niedawno przygotowała, jest Pekao. Co ciekawe przedstawiciele rządu w ubiegłym roku deklarowali, że obligacje detaliczne będą dystrybuowane online także przez inne banki. Na razie jednak taką możliwość dają tylko dwa banki kontrolowane przez Skarb Państwa.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies