Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy udostępnia transakcje P2P Blikiem, a więc przelewy na numer telefonu odbiorcy

Pocztowy jest szesnastym bankiem, który wprowadza taką usługę do oferty

Bank Pocztowy informuje o rozpoczęciu udostępniania klientom przelewów na numer telefonu Blik. Aktualizacja aplikacji, która zawiera nową usługę, będzie trafiać do użytkowników stopniowo w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Z innowacji będą mogli korzystać zarówno posiadacze urządzeń z systemem Android jak i iOS.

Przeczytajcie także: Czy przelewy P2P Blik mogą zastąpić terminale?

Pocztowy jest już szesnastą instytucją, która wdraża przelewy na numer telefonu Blikiem. Wcześniej rozwiązanie to zostało udostępnione przez większość czołowych banków działających na polskim rynku. Umożliwia natychmiastowe przesłanie pieniędzy do innej osoby bez konieczności podawania numeru jej konta osobistego. Wystarczy podać numer telefonu komórkowego odbiorcy, a pieniądze dotrą na powiązany z nim rachunek bankowy.

Z danych Polskiego Standardu Płatności (operator systemu Blik) wynika, że przelewy P2P cieszą się rosnącą popularnością. W I kw. 2023 r. użytkownicy wykonali niemal 83 mln takich transakcji, co stanowi wzrost o 88 proc. do poprzedniego roku. Jedna piąta wszystkich transakcji realizowanych Blikiem to właśnie płatności na numer telefonu odbiorcy.

Przeczytajcie także: Ciekawe zastosowanie czeków Blik

Natomiast Pocztowy poinformował też, że rozszerzył dostępność systemu Express Elixir dla swoich klientów. System ten jest wykorzystywany do przelewów P2P przez Blika, ale pozwala na realizację transakcji także za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego. Od niedawna przelewy EE działają w Pocztowym w trybie 24/7. Wcześniej usługa nie była dostępna w trybie ciągłym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies