Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa wersja portfela z funkcją płatności NFC od Microsoft

Aplikacja Microsoft Wallet 2.0 ma być udostępniona latem w rocznicę aktualizacji Windowsa 10

NFC Tap to Pay, czyli rozwiązanie umożliwiające płatności po jednym dotknięciu ekranu smartfona, znajdą się w nowym portfelu Microsoft Wallet 2.0 jeszcze latem tego roku – zapowiedział portal Windows Central. Portfel ma być udostępniony użytkownikom przy okazji aktualizacji Windows 10, którą za darmo będą mogli pobrać wszyscy posiadacze obecnej wersji tego systemu operacyjnego.

Przeczytajcie także: Z HCE w BZ WBK korzysta prawie 40 tys. klientów

Do aplikacji od Microsoft można dopisać karty płatnicze, kredytowe, lojalnościowe oraz członkowskie. Poniższa grafika pokazuje, jak cyfrowy portfel będzie działał na smartfonie Lumia 950.

Źródło podaje, że aktualizacja oprogramowania oprócz wprowadzenia prostszej formy płatności, ma na celu ułatwienie deweloperom tworzenie aplikacji oraz ich integrację z Windows Hello, nowym biometrycznym sposobem identyfikacji użytkownika.

Przeczytajcie także: Za pomocą opaski na rękę też dostaniecie się do Windowsa

Na razie płatności realizowane za pomocą Microsoft Wallet 2.0 będą wspieranie przez duże organizacje handlowe i usługodawców tylko w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o takie firmy jak np. AAA, Best Buy, Regal Cinemas, czy sieć drogerii The Body Shop. Zagraniczne źródła nie podają, czy Microsoft będzie współpracować na tym polu z jakimiś bankami. Natomiast w Polsce jedynym bankiem, który umożliwia dziś mobilne płatności zbliżeniowe HCE telefonami z systemem operacyjnym Windows, jest Pekao. Nie mam takiego smartfona więc nie mogę przetestować, jak to działa. Obiegowa opinia głosi, że nie najlepiej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies