Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wiele nowości w Google Wallet. Wśród nich łatwiejsze dodawanie kart lojalnościowych, wejściówek i przepustek

Poszczególne rozwiązania wprowadzane są na różnych rynkach, czas pokaże, które z nich będą dostępne dla polskich użytkowników

Na początku tego miesiąca Google zapowiedział szereg zmian, jakie wprowadzi do swojej aplikacji Google Wallet (dawniej Google Pay). Jedną z nich jest poszerzenie grona kart lojalnościowych, klubowych, wejściówek i innych tego typu dokumentów, które będzie można przechowywać w mobilnym portfelu. Wkrótce do apki będzie można dodać dowolną kartę czy bilet, o ile jest na nim kod QR lub kod kreskowy. Wystarczy, że użytkownik zrobi zdjęcie np. swojej karty na siłownię, biletu parkingowego czy wejściówki, aby dodać cyfrową wersję do Google Wallet.

Przeczytajcie także: Grudziądz wprowadzi możliwość płacenia za transport kartą, bez drukowania biletu

Koncern technologiczny podał także, że pracuje nad tym, aby w aplikacji Portfel można było przechowywać dokumenty tożsamości. Już teraz taką możliwość mają posiadacze takich dokumentów, wydanych przez stan Maryland oraz tamtejszych praw jazdy. W nadchodzących miesiącach opcja ta zostanie udostępniona mieszkańcom Arizony, Kolorado i Georgii.

Przedstawiciele Google’a poinformowali także o możliwości dodawania do mobilnego portfela kart ubezpieczenia zdrowotnego. W Stanach Zjednoczonych jest to efekt współpracy firmy z ubezpieczycielem Humana. Z kolei mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli zapisywać w apce swój numer ubezpieczenia społecznego. Tego typu wrażliwe dane będą oznaczane etykietą "private pass", co wiąże się z tym, że dodawanie ich, wyświetlanie czy korzystanie z nich będzie wymagało dodatkowej weryfikacji, np. za pomocą odcisku palca albo PIN-u.

Przeczytajcie także: Plus poszerza ofertę o softposa

Planowane jest także wprowadzenie udogodnienia polegającego na przechwytywaniu do portfela dokumentów pochodzących z korespondencji prowadzonej w ramach aplikacji Google Wiadomości (z wykorzystaniem RCS – rich communication services). Pierwszymi partnerami, którzy wdrożą tego typu rozwiązanie dla swoich klientów, mają być linie lotnicze Vietnam Airlines oraz hiszpański operator kolejowy Renfe. Google zwraca uwagę, że funkcja ta może być wykorzystywana nie tylko w transporcie, ale też np. restauracje mogą w ten sposób przekazywać klientom szczegóły rezerwacji, które można sobie zapisać w apce Wallet.

W dalszych planach jest także umożliwienie dodawania do Portfela przepustek służbowych. Dzięki temu użytkownicy aplikacji Google’a będą mogli korzystać ze swojego smartfona przy dostawaniu się do biura, wind czy innych pomieszczeń z dostępem wymagającym użycia służbowego identyfikatora.

Oczywiście poszczególne rozwiązania wprowadzane są na wybranych rynkach. Czas pokaże, z których będą mogli skorzystać również polscy użytkownicy Portfela Google.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies