Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe zestawienie od cashless.pl. Ponad 75 proc. placówek ING nie posiada tradycyjnej obsługi kasowej

Najniższy odsetek oddziałów bezgotówkowych w całej sieci mają banki kontrolowane przez państwo: PKO BP, Alior oraz Pekao

Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że na koniec marca br. niemal 25 proc. oddziałów bankowych w Polsce stanowiły placówki bezgotówkowe. To jednak uśredniony wynik, który znacznie odbiega od rezultatu osiągniętego przez lidera zestawienia, czyli ING. W jego przypadku wskaźnik ten wyniósł już ponad 75 proc.

Przeczytajcie także: CUK wyposaża agentów w narzędzia do sprzedaży online

Wskaźnik "bezgotówkowości oddziałów" wyliczany jest przy pomocy dwóch danych i pokazuje, jaką część wszystkich placówek w sieci banku stanowią oddziały bezgotówkowe, a zatem pozbawione tradycyjnej obsługi kasowej. W przypadku ING tych pierwszych na koniec marca br. było 227, z czego 172 to placówki bezgotówkowe. Co ciekawe, ta sama instytucja przewodzi zestawieniu mobilności klientów banków, o czym przeczytacie w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: Klarna wprowadza w Polsce rozwiązanie "Zapłać w 3 ratach"

Oprócz ING wysokim wskaźnikiem bezgotówkowości oddziałów może się pochwalić jeszcze BNP Paribas, który od kilku miesięcy posiada największą na naszym rynku sieć placówek bez obsługi kasowej. Ponad połowa jego oddziałów jest bezgotówkowa. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku instytucji kontrolowanych przez państwo, a zatem PKO BP, Aliora czy Pekao. Mniej niż jeden procent placówek tego ostatniego nie posiada tradycyjnych kas.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies