Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w tabeli opłat i prowizji konta Przekorzystnego Biznes. Przedsiębiorcy muszą się liczyć z podwyżkami od 1 lipca

Wycofana zostanie m.in. pula darmowych SMS-ów autoryzacyjnych, wzrosną też koszty zlecania przelewów w oddziałach

Przedsiębiorców posiadających konto Przekorzystne Biznes w banku Pekao czekają podwyżki. Od 1 lipca będzie obowiązywać zaktualizowana tabela opłat i prowizji.

Zgodnie z nią prowadzenie rachunku bieżącego w złotych będzie kosztować 12 zł miesięcznie, a nie 9 zł, jak jest obecnie. Nadal można uniknąć tej opłaty, spełniając w miesiącu co najmniej jeden z warunków zwalniających (2000 zł wpływów na rachunek, przelew do ZUS lub US, rozliczenie transakcji z terminala wydanego przez bank, wymiana waluty lub płatność na rzecz Pekao Leasing).

Przeczytajcie także: ING podnosi ceny

Za wysłanie każdego kodu SMS służącego do zaakceptowania zlecenia złożonego w bankowości elektronicznej bank będzie pobierał 30 gr. Do tej pory 20 pierwszych SMS-ów w miesiącu było zwolnionych z opłaty. Alternatywą jest jednak autoryzowanie operacji przez aplikację mobilną PeoPay, co nie wiąże się z kosztami.

Wzrośnie też koszt polecenia przelewu w oddziale banku lub placówce partnerskiej. Dotychczas do przelewu zwykłego naliczano 15 zł opłaty, a pilnego – 20 zł, wkrótce będzie to odpowiednio 17 zł i 25 zł. W przypadku operacji w walucie obcej również do 17 zł wzrośnie opłata za przelewy wewnętrzne oraz za przelewy SEPA do krajów EOG (dotychczas 15 zł). Nie zmieni się natomiast opłata za zlecane w placówce do krajów spoza EOG i nadal będzie wynosić 30 zł.

Przeczytajcie także: Podwyżki w Monese

Nadal darmowy pozostanie pierwszy przelew w danym miesiącu z rachunku Dobry zysk dla firmy na rachunek własny klienta w Pekao, wykonywany za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Natomiast druga i kolejne tego typu transakcje będą kosztować już nie 8 zł, a 10 zł.

Do tej pory przedsiębiorcy nie płacili za wpłaty gotówkowe w złotych w formie otwartej do kwoty 10 tys. zł miesięcznie. Potem zaś naliczano im opłatę w wysokości 0,3 proc., minimum 8 zł. Zgodnie z nową taryfą każda wypłata będzie obciążona prowizją 0,4 proc., minimum 10 zł. Wprowadzone zostaną także zmiany w zakresie wysokości prowizji lub jej minimalnej kwoty przy niektórych typach wpłat gotówkowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BANK PEKAO

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies