Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółdzielcy definitywnie wycofują aplikację Portfel SGB. Będzie działać tylko do 15 czerwca

Od ponad dwóch lat z Portfela SGB nie mogą już korzystać klienci indywidualni banku, a jest wykorzystywany wyłącznie przez firmy

Bank SGB poinformował o zamiarze wyłączenia aplikacji mobilnej Portfel SGB. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej instytucji aplikacja będzie aktywna tylko do 15 czerwca bieżącego roku. Do tego dnia będzie można z niej normalnie korzystać, dodawać nowe karty czy aktywować Blika.

Przeczytajcie także: SGB wyłącza starą aplikację mobilną dla klientów indywidualnych

Aplikacja Portfel SGB to bankowość mobilna spółdzielczej grupy pierwszej generacji. Jej funkcjonalność była bardzo ograniczona i sprowadzała się właściwie do płatności bezgotówkowych przy pomocy technologii HCE (transakcje zbliżeniowe podobne do Apple Pay czy Google Pay z tym że realizowane z pominięciem systemów amerykańskich firm) oraz systemu Blik. Po wprowadzeniu aplikacji SGB Mobile, w kwietniu 2021 r. spółdzielcy wycofali Portfel SGB z oferty dla klientów indywidualnych, a pozostawili go do obsługi przedsiębiorstw. Teraz aplikacja zostanie wyłączona.

Przeczytajcie także: SGB ma nową metodę płatności online

Przypomnę, że bank SGB dostosował już swoją bankowość mobilną nowej generacji także do potrzeb klientów instytucjonalnych. O tym, że taka wersja aplikacji SGB Mobile powstaje, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać w czerwcu ubiegłego roku, w tekście SGB wdraża aplikację mobilną dla przedsiębiorców. Będzie wykorzystywać standard Polish API 3.0. Z tego co wiem, rozwiązanie to zaoferowało do tej pory kilkadziesiąt banków spółdzielczych spośród prawie 200 znajdujących się w grupie SGB.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies