Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności SkyCash już nie ma w aplikacji BZ WBK. Pojawiły się za to taksówki

Najnowsza aktualizacja appki zawiera jeszcze parę mniejszych zmian

No i stało się. Logo SkyCash zniknęło z bankowości mobilnej BZ WBK. W rezultacie użytkownicy aplikacji tego banku nie mogą już opłacać postoju w płatnych strefach parkowania w miastach, w których wyłączność na ich obsługę ma SkyCash. Należy do nich na przykład Warszawa. Z tego co wiem, umowa w ramach której SkyCash dostarcza płatności dla BZ WBK, jest ważna do końca maja. Prawdopodobnie więc klienci tego banku, którzy nie zaktualizują oprogramowania, jeszcze przez kilka dni będą mogli korzystać z oferty SkyCash w aplikacji bankowej.

Przeczytajcie także: Trzeci bank będzie mieć superwalleta

Od teraz bezpośrednio z poziomu bankowości mobilnej klienci BZ WBK mogą kupować bilety komunikacji miejskiej oraz opłacać parkingi w kilkudziesięciu miejscowościach za pośrednictwem dwóch operatorów płatności zdalnych, czyli CallPay i moBiLET. Niestety, aplikacja BZ WBK nie pozwala na wykonywanie zrzutów ekranu. Dlatego, aby pokazać Wam jak teraz wygląda, zrobiłem zdjęcia.Tym samym potwierdziły się informacje Cashless sprzed kilku tygodni, zgodnie z którymi SkyCash ma zakończyć swój udział w projekcie superwallet prowadzonym przez lubelską firmę Finanteq. Spółka ta dostarcza rozwiązanie mobilne dla BZ WBK i paru innych banków zainteresowanych oferowaniem płatności za bilety i parkingi z poziomu bankowości mobilnej. Z moich informacji wynika, że nowe warunki finansowe, zaproponowane przez SkyCash, były nie do przyjęcia dla Finanteq i BZ WBK. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Tak rośnie sprzedaż przez aplikacje mobilne

Natomiast klienci BZ WBK mogą już korzystać z nowej funkcji, a więc opłacać parkowanie za rzeczywisty czas postoju w formule start-stop. Dotąd nie mieli tej opcji i musieli przewidywać, jak długo ich auto pozostanie w płatnej strefie.Kolejną ważną nowością w aplikacji BZ WBK jest opcja zamawiania taksówek. To możliwe dzięki współpracy nawiązanej przez Finanteq z iTaxi. O tym, że taksówki z tym logo będzie można zamawiać z poziomu bankowości mobilnej, mogliście przeczytać na Cashless pod koniec marca. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji BZ WBK wprowadza również możliwość opłacania z jej poziomu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz wykonywania przelewów do urzędów skarbowych. Wcześniej należy jednak zdefiniować płatników w serwisie internetowym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies