Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bankomaty Planet Cash w Chorwacji już gotowe na wypłaty w euro

Zmiany w urządzeniach polskiej spółki to wynik przyjęcia przez Chorwację wspólnej waluty 1 stycznia bieżącego roku

Biuro prasowe ITCARD, właściciela sieci bankomatów Planet Cash, podało, że jej urządzenia funkcjonujące w Chorwacji zostały już przystosowane do wypłaty banknotów euro. – Obecnie urządzenia czekają na załadunek gotówki. Pierwsze w pełni zmigrowane urządzenie wypłacające euro znajduje się na dworcu autobusowym w Osijeku – piszą służby prasowe polskiej spółki.

Przeczytajcie także: Bankomaty Planet Cash jadą na narty

Decyzja ITCARD ma związek z przyjęciem przez Chorwacje wspólnotowej waluty, co miało miejsce 1 stycznia bieżącego roku. Wszystkie banki oraz niezależne sieci bankomatów mają obowiązek do 15 stycznia 2023 r. umożliwić w urządzeniach wypłaty w euro (przez pierwsze 2 tygodnie roku obowiązuje podwójny obieg walutowy, można korzystać zarówno z kun jak i z euro). Po 15 stycznia jedynym środkiem płatniczym w popularnym także wśród polskich turystów kraju będzie euro.

Przeczytajcie także: Planet Cash rozwija sieć bankomatów w Chorwacji

ITCARD zarządza drugą pod względem liczby urządzeń siecią bankomatów w Polsce. Próbuje swoich sił także za granicą, a pierwszym krajem poza Polską, w którym stanęły maszyny rodzimego operatora, była właśnie Chorwacja. Aktualnie na stałe funkcjonuje tam 25 bankomatów z logo Planet Cash, m.in. w Zadarze, Splicie, Puli, Rijece, na wyspie Brać, Zagrzebiu i Osijeku. W sezonie turystycznym sieć powiększa się do 70 urządzeń instalowanych w popularnych destynacjach.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies