Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bankomaty Planet Cash w Chorwacji już gotowe na wypłaty w euro

Zmiany w urządzeniach polskiej spółki to wynik przyjęcia przez Chorwację wspólnej waluty 1 stycznia bieżącego roku

Biuro prasowe ITCARD, właściciela sieci bankomatów Planet Cash, podało, że jej urządzenia funkcjonujące w Chorwacji zostały już przystosowane do wypłaty banknotów euro. – Obecnie urządzenia czekają na załadunek gotówki. Pierwsze w pełni zmigrowane urządzenie wypłacające euro znajduje się na dworcu autobusowym w Osijeku – piszą służby prasowe polskiej spółki.

Przeczytajcie także: Bankomaty Planet Cash jadą na narty

Decyzja ITCARD ma związek z przyjęciem przez Chorwacje wspólnotowej waluty, co miało miejsce 1 stycznia bieżącego roku. Wszystkie banki oraz niezależne sieci bankomatów mają obowiązek do 15 stycznia 2023 r. umożliwić w urządzeniach wypłaty w euro (przez pierwsze 2 tygodnie roku obowiązuje podwójny obieg walutowy, można korzystać zarówno z kun jak i z euro). Po 15 stycznia jedynym środkiem płatniczym w popularnym także wśród polskich turystów kraju będzie euro.

Przeczytajcie także: Planet Cash rozwija sieć bankomatów w Chorwacji

ITCARD zarządza drugą pod względem liczby urządzeń siecią bankomatów w Polsce. Próbuje swoich sił także za granicą, a pierwszym krajem poza Polską, w którym stanęły maszyny rodzimego operatora, była właśnie Chorwacja. Aktualnie na stałe funkcjonuje tam 25 bankomatów z logo Planet Cash, m.in. w Zadarze, Splicie, Puli, Rijece, na wyspie Brać, Zagrzebiu i Osijeku. W sezonie turystycznym sieć powiększa się do 70 urządzeń instalowanych w popularnych destynacjach.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies