Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy biznes byłego szefa departamentu ds. fintech w KNF. Artur Granicki stanął na czele spółki MyInvests

MyInvests ma być międzynarodową platformą inwestycyjną m.in. dla spółek wybierających się w przyszłości na giełdę

Artur Granicki, który w latach 2018-2019 był pierwszym dyrektorem Departamentu innowacji finansowych utworzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego, ma nowy biznes. Jak wynika z jego profilu w portalu Linkedin, od października bieżącego roku stoi na czele spółki MyInvests, która ma być międzynarodową platformą inwestycyjną.

Przeczytajcie także: Zmiana na stanowisku dyrektora ds. fintech w KNF

– Głównym celem MyInvests jest kojarzenie spółek poszukujących kapitału rozwojowego z inwestorami gotowymi na ich finansowe wsparcie. Model funkcjonowania platformy zakłada umożliwienie inwestorom zapoznanie się z ofertami startupów we wczesnej fazie rozwoju, projektów dłużnych oraz podmiotów na etapie IPO – mówi serwisowi cashless.pl Artur Granicki.

Podkreśla, że spółki, które na MyInvests będą się ogłaszać, będą podlegać analizie finansowej (tzw. due dilligence), weryfikowany też będzie ich biznesplan oraz wycena. MyInvests przeanalizuje też potencjał inwestycyjny podmiotu na zasadach stosowanych w venture capital. – Na mocy umowy z MyInvests spółka po zakończonej emisji pozostanie na platformie, gdzie będzie prowadzić dziennik aktualności, odpowiadać na wiadomości inwestorów, publikować własne materiały w formie pisemnej lub wideo, przeprowadzać mailing, itd. W naszej ocenie właściwa komunikacja z inwestorami jest kluczowa w kontekście powodzenia przyszłego debiutu na giełdzie NewConnect – mówi prezes MyInvests.

Przeczytajcie także: KNF wydała nowe licencje płatnicze

MyInvests posiada już status autoryzowanego doradcy, co pozwala firmie pomagać innym spółkom w drodze na NewConnect. Obecnie ubiega się o licencję crowdfundingową w Polsce oraz Estonii i planuje wystartować z platformą inwestycyjną w I kw. 2023 r. Docelowo będzie oferować także mobilną aplikację inwestycyjną.

Natomiast jeśli chodzi o Artura Granickiego, to miał on już wcześniej styczność z biznesem crowdfundingowym. Ostatnio był prezesem platformy Navigator Crowd. Z wykształcenia jest prawnikiem, studiował m.in. na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies