Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blisko 20 mln – tylu użytkowników aplikacji mobilnych mają polskie banki. To o ponad 3,6 mln więcej niż przed rokiem

Podobnie jak w poprzednich kwartałach najwięcej osób korzysta z aplikacji IKO od PKO BP. Na kolejnych pozycjach znalazły się mBank, ING, Pekao, Santander oraz Millennium

Na koniec III kw. 2022 roku banki działające na polskim rynku miały ponad 19,5 mln klientów korzystających z mobilnych aplikacji bankowych. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o ponad 720 tys. użytkowników. Jeśli zaś najświeższy wynik zestawić z tym z analogicznego okresu 2021 roku, okaże się, że liczba użytkowników apek bankowych wzrosła o przeszło 3,4 mln – wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy jednak na sprzedaż

Za aktywnego użytkownika aplikacji bankowej uznajemy osobę, która loguje się z jej pomocą na rachunek przynajmniej raz w miesiącu. PKO BP kolejny już raz otwiera to zestawienie. Największy rodzimy bank na koniec września miał ponad 4,6 mln użytkowników IKO. Oznacza to, że w ciągu kwartału pozyskał blisko 200 tys. nowych użytkowników swojej aplikacji. Na kolejnych pozycjach ponownie znalazły się mBank, ING, Pekao, Santander oraz Millennium. Wszystkie te instytucje zauważalnie poprawiły wyniki i odnotowały po ponad 2 mln klientów korzystających z aplikacji bankowych.

Przeczytajcie także: Dawny Getin już po rebrandingu

Użytkowników apek bankowych jest w rzeczywistości więcej niż wskazuje na to poniższa tabela. Część instytucji nie podaje swoich statystyk w tej kwestii, inne nie aktualizują danych. Jednocześnie warto przypomnieć, że liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych nie pokrywa się z liczbą klientów korzystających z bankowości mobilnej. Część właścicieli smartfonów wciąż woli logować się na rachunek np. za pomocą przeglądarki internetowej. Raport na temat klientów mobilnych w polskich bankach wkrótce w serwisie cashless.pl.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies