Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Kontrola Banku Litwy w Revolucie. Fintech ukarany za opóźnienia w odpowiedzi na reklamacje oraz brak raportu finansowego

Kara zastosowana przez litewskiego nadzorcę wobec fintechu działającego także w Polsce jest raczej symboliczna

Bank Litwy, będący licencjodawcą i nadzorcą litewskich spółek Revoluta, za pośrednictwem których firma działa w Unii Europejskiej, w tym w Polsce, poinformował o przeprowadzeniu w fintechu kontroli. Dotyczyła głównie sposobu rozpatrywania przez Revoluta reklamacji oraz opóźnienia w przekazaniu rocznego raportu finansowego.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadza czat dla klientów

Jeżeli chodzi o pierwszą z tych kwestii, to w toku kontroli stwierdzono m.in., że fintech nie przestrzegał terminów odpowiedzi na wnioski klientów albo przekazywał niekompletne odpowiedzi na reklamacje. Czytelnicy cashless.pl w przeszłości nieraz skarżyli się na sposób rozpatrywania reklamacji przez Revoluta. Musieli w takich sytuacjach najczęściej kontaktować się z firmą za pośrednictwem czatu w aplikacji, w którym konsultanci odpowiadali z dużym opóźnieniem. Wygląda na to, że podobne kłopoty występują nie tylko w Polsce i że zostało to dostrzeżone przez nadzór. Revolut został za to ukarany ostrzeżeniem.

Przeczytajcie także: Revolut rozwija usługi krypto

Surowsza kara, ale wciąż raczej symboliczna, spadła na Revoluta za opóźnienie w przekazaniu do Banku Litwy rocznego sprawozdania finansowego. Za to wykroczenie, które zostało już naprawione, na fintechowy bank nałożono grzywnę w wysokości 70 tys. euro.

Bank Litwy jest licencjodawcą Revoluta Payments, jako instytucji pieniądza elektronicznego, oraz Banku Revolut, który przejął prawa i obowiązki Revolut Payments. Kontrola dotyczyła okresu, w którym spółka działała jako Revolut Payments.

AKTUALIZACJA

Po publikacji tekstu Revolut nadesłał do redakcji oświadczenie, które publikujemy poniżej w całości:

Wskazanymi przez Bank Litwy kwestiami rozpatrywania reklamacji klientów, już się zajęliśmy. Weźmiemy też pod uwagę wszelkie sugestie regulatora odnośnie dalszych usprawnień. Udało nam się już skrócić średni czas oczekiwania w kolejce na czacie obsługi klienta do mniej niż dwóch minut. W zeszłym roku otrzymaliśmy też mniej skarg w porównaniu z rokiem 2020. Żałujemy, że doszło do opóźnienia w raportowaniu. Na terminy składania naszych wyników w Europie wpłynęły względy techniczne. Zostały one już poprawione tak, by sytuacja się nie powtórzyła.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies