Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uważajcie, gdzie się logujecie. Były Getin uczy klientów, jak rozpoznać prawdziwy certyfikat strony banku

Dziś nie wystarczy już sprawdzić, czy strona ma tzw. kłódeczkę, aby mieć pewność, że to prawdziwa witryna internetowa banku

Na stronie internetowej byłego Getin Banku (instytucja została poddana przymusowej restrukturyzacji i dziś nazywa się już VeloBank, choć w internecie wciąż działa pod dotychczasową domeną), pojawił się przydatny i praktyczny poradnik dla klientów korzystających z e-bankowości. Pomaga odróżnić prawdziwą stronę logowania do serwisu bankowości internetowej od fałszywej, przygotowanej przez złodziei.

Przeczytajcie także: VeloBank wycofuje dwa rodzaje przelewów

Bank radzi więc przede wszystkim, by na konto logować się poprzez ikonę logowania dostępną na stronie internetowej otwartej poprzez własnoręczne wpisanie adresu w przeglądarce. Nie należy więc logować się na stronach otwartych za pośrednictwem linków otrzymanych np. w wiadomości e-mail czy sms albo za pośrednictwem wyników wyszukiwania, np. w Google.

Następnie były Getin instruuje, by sprawdzić prawidłowość adresu strony logowania. W jego wypadku to secure.getinbank.pl, ale każda instytucja ma adres charakterystyczny dla siebie. Co ważne, zamknięta kłódka, nie oznacza, że strona jest bezpieczna. Aby być tego pewnym, należy sprawdzić jej certyfikat.

Przeczytajcie także: Getin poddany przymusowej restrukturyzacji

Jeśli korzystacie z przeglądarki Chrome należy kliknąć w symbol kłódki. Wówczas powinna pojawić się informacja, kto i dla kogo wystawił certyfikat oraz jego unikatowy tzw. odcisk palca i datę ważności. Jeśli korzystacie z przeglądarki Microsoft Edge należy kliknąć prawym klawiszem myszy w symbol kłódki i z rozwiniętego menu wybrać "połączenie bezpieczne", co pozwoli wyświetlić certyfikat.

Natomiast były Getin wkrótce zyska nowe logo oraz adresy stron internetowych. Z punktu widzenia zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo będzie to trudny moment, bo złodzieje mogą zechcieć wykorzystać go do zmasowanych ataków na klientów. Wówczas szczególnie ważne będzie pamiętanie o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies