Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Technologia wreszcie zawita do ubezpieczeń. Plus będzie sprzedawać polisy mobilnie

Partnerem operatora telefonii komórkowej w tym projekcie ma być Benefia

O sprawie donosi dzisiejszy Puls Biznesu. Z opublikowanego tekstu wynika, że Polkomtel, operator sieci Plus, już został zarejestrowany przez Komisję Nadzoru Finansowego jako pośrednik ubezpieczeniowy. Benefia – spółka ubezpieczeniowa z grupy VIG Polska, ma być partnerem w tym przedsięwzięciu i będzie dostarczać produkty oraz technologię.

Przeczytajcie także: Bacca. Powiem świeżego powietrza w ubezpieczeniach

Do sprzedaży mają trafić pakietowe polisy komunikacyjne, a więc OC, AC, NNW i Assistance. Ich wystawianie ma być automatyczne i szybkie: oferta zostanie przekazana klientowi w kilka sekund po zbadaniu historii ubezpieczeniowej a polisa – w ciągu 2-3 minut. Będzie ją można zachować w formie elektronicznej albo wydrukować.

Projekt Plusa i firmy Benefia to nie pierwsza w ostatnim czasie informacja o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w branży ubezpieczeniowej. Kilka miesięcy temu na rynek trafiła aplikacja mobilna Warty. W zdecydowany sposób upraszcza ona proces likwidacji szkód komunikacyjnych. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia w aplikacjach mBanku i Millennium

Nie da się jednak ukryć, że w wykorzystaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych w obsłudze klientów ubezpieczeniowcy są w tyle za bankowcami. Mam nadzieję, że przykłady Benefii i Warty nie będą odosobnione i wkrótce więcej towarzystw ubezpieczeniowych pójdzie w ich ślady. Zachowania i zwyczaje klientów zmieniają się – coraz więcej czasu spędzają przed ekranami smartfonów i załatwiają dzięki nim coraz więcej spraw. Pora przy branża ubezpieczeniowa to dostrzegła.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies