Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Korzystacie z wyszukiwarki, aby zalogować się do banku? Przestępcy wykupują reklamy, wyświetlające się u góry wyników wyszukań

Credit Agricole odradza używania wyszukiwarek do znalezienia strony logowania do bankowości online

Credit Agricole przestrzega swoich klientów przed działaniami oszustów internetowych, wykupujących reklamy prowadzące do fałszywych stron logowania do bankowości elektronicznej. Podatni na ten mechanizm oszustwa mogą być klienci, którzy aby zalogować się do swojego banku, nie wpisują ręcznie jego adresu w pasku przeglądarki, ale korzystają w tym celu z wyszukiwarki, np. Google, wklepując nazwę banku lub np. nazwę i dopisek "logowanie".

Przeczytajcie także: W ciągu kwartału liczba oszukańczych przelewów wzrosła o połowę

Może się zdarzyć, że pierwszy z wyników wyszukiwania będzie wykupioną przez oszustów reklamą prowadzącą do strony przypominającej witrynę banku, ale w rzeczywistości stworzonej przez wyłudzaczy. Jeśli klient wejdzie na tę stronę, poda dane logowania i kolejne, których zażądają oszuści, może stracić pieniądze z konta.

Credit Agricole uczula, aby zawsze sprawdzać adres strony (właściwy to: https://ca24.credit-agricole.pl). Zwracać uwagę, czy wyświetla się odpowiedni obrazek bezpieczeństwa, a hasło jest maskowane. Na fałszywych stronach mogą się też pojawić żądania podania kolejnych danych, także kodów autoryzacyjnych, za pomocą których przestępcy mogą chcieć np. aktywować aplikację mobilną czy dodać kartę płatniczą do portfela cyfrowego.

Przeczytajcie także: ING ostrzega przed nowym scenariuszem wyłudzeń

Jednocześnie bank odradza używania wyszukiwarki do znalezienia strony logowania do bankowości. Podpowiada natomiast, aby korzystać z przycisku "Logowanie" na stronie głównej banku, dodać właściwą stronę logowania do tzw. ulubionych w przeglądarce lub ustawić skrót do niej na pulpicie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies