Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki w Polsce mają ok. 21 mln klientów mobilnych i prawie 12,5 mln mobile only. Nowe dane cashless.pl za II kw. 2022 r.

W ciągu roku statystyki obu wskaźników poprawiły się o ok. 3 mln

Działające w Polsce banki miały na koniec II kw. 2022 roku ponad 20,8 mln klientów korzystających z usług finansowych przy użyciu urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej wynika z danych udostępnionych serwisowi cashless.pl przez te instytucje. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o blisko 650 tys. To także o ponad 3 mln więcej niż w analogicznym okresie roku 2021.

Przeczytajcie także: Oto nowe smartwatche Sense 2 i Versa 4

Bankiem, który deklaruje posiadanie największej liczby klientów mobilnych, jest PKO BP. W II kw. 2022 roku miał ich ponad 5,1 mln. To o blisko 230 tys. więcej niż w kwartale poprzedzającym oraz o ponad 770 tys. więcej niż w analogicznym kwartale roku poprzedniego. Na drugiej pozycji uplasował się mBank z wynikiem ponad 2,9 mln. Na kolejnych miejscach, z liczbą klientów przekraczającą 2 mln, znalazły się ING, Pekao, Santander oraz Millennium.

Za aktywnego mobilnie uznaje się klienta, który loguje się na swój rachunek przynajmniej raz w miesiącu za pośrednictwem aplikacji, serwisu light lub przeglądarki z urządzenia mobilnego, a więc smartfona czy tabletu. Warto zaznaczyć, że część banków nie udziela informacji dotyczących bankowości mobilnej, niektóre nie aktualizują podanych wcześniej statystyk. Dlatego zebrane dane mogą być niepełne.

Przeczytajcie także: Blik przejmuje Viamo. To słowacki operator płatności mobilnych

Serwis cashless.pl zebrał też informacje na temat klientów mobile only, czyli takich, którzy w danym okresie logowali się na swoje konta wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych. W minionym kwartale działające na polskim rynku banki miały ponad 12,4 mln takich klientów. To o ponad 1,24 mln więcej niż w kwartale poprzedzającym i o ponad 3,5 mln więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Bankiem, który szczyci się posiadaniem największej liczby klientów mobile only pozostaje PKO BP – w minionym kwartale miał ich ponad 3,2 mln. W ciągu roku oznacza to wzrost o ponad 800 tys. Więcej niż milion klientów zarządzających rachunkami wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych miały także: ING, Millennium, Santander, Pekao oraz mBank. Każdy z nich na koniec II kw. mógł się pochwalić znacznie lepszym wynikiem niż w analogicznym okresie 2021 roku.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies