Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To już koniec wzrostu oprocentowania oszczędności w bankach? Jest pierwszy, który po serii podwyżek właśnie ściął odsetki

Nest Bank obniża oprocentowanie niektórych kont oszczędnościowych o 1 pkt. proc.

Klienci przyzwyczaili się w ciągu ostatnich miesięcy, że jeśli któryś bank zmienia oprocentowanie produktów oszczędnościowych, to raczej w górę. A to oczywiście za sprawą trwającej już dłuższy czas serii podwyżek stóp procentowych, serwowanej nam przez Radę Polityki Pieniężnej. Dlatego decyzja Nest Banku może być zaskakująca.

Przeczytajcie także: Oto prosty ranking aplikacji bankowych

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, Nest Bank właśnie podjął decyzję o obniżeniu oprocentowania niektórych kont oszczędnościowych o 1 pkt. proc. a obniżka wejdzie w życie 1 listopada. Dotyczy to wszystkich kont otwartych do 21 kwietnia 2022 roku z oprocentowaniem zmiennym naliczanym w oparciu o wskaźnik referencyjny WIBOR 3M.

Przeczytajcie także: Więcej płatności mobilnych w Nest Banku

Nest tłumaczy też w piśmie skierowanym do klientów, dlaczego podjął taką decyzję oraz jak wyliczył obniżkę. – Obniżamy wysokość oprocentowania ponieważ w okresie od 20 czerwca 2022 roku do 26 lipca 2022 roku rentowność dwuletnich stałokuponowych obligacji skarbowych emitowanych przez Skarb Państwa obniżyła się o 1,5 pkt. proc. oraz stopy procentowe ogłaszane przez NBP wzrosły o 0,5 pkt. proc. – czytam w komunikacie Nest.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: NEST BANK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies