Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa zadba o bezpieczeństwo klientów mBanku kupujących w internecie. Ubezpieczy płatności i zakupy

Składka za polisę wynosi 6 zł miesięcznie, a suma ubezpieczenia to 10 tys. zł

mBank, wspólnie z Uniqą, wprowadza nowe ubezpieczenie dla swoich klientów. To polisa gwarantująca ochronę na wypadek zagrożeń związanych z płaceniem w internecie. Składka wynosi 6 zł miesięcznie, a suma ubezpieczenia to 10 tys. zł.

Przeczytajcie także: Jakie ubezpieczenia stand alone w bankach

Ubezpieczenie ma szeroki zakres i obejmuje transakcje krajowe oraz zagraniczne – zarówno dokonane na znanych platformach takich jak Allegro, Aliexpress czy Amazon, jak i w dowolnym sklepie internetowym lub za pośrednictwem dowolnego portalu. Zadziała, gdy płatność za zakupy nie dotrze do sprzedawcy w wyniku przestępstwa, kupujący nie otrzyma przesyłki lub towar dotrze uszkodzony, niekompletny bądź okaże się podróbką lub atrapą zamówionego przedmiotu.

Klient może liczyć również na ochronę w sytuacji, gdy ktoś nieuprawniony wykona przelew z jego konta lub dokona płatności Blikiem, a także w razie użycia jego karty płatniczej lub jej danych. W przypadku kradzieży karty ochrona obejmuje też transakcje dokonane w sklepach stacjonarnych.

Dodatkowo ubezpieczony ma zapewnione wsparcie prawne w problematycznych sytuacjach związanych z zakupami w internecie. Jeśli sprzedawca nie odpowiada na maile czy reklamacje, klient może liczyć na poradę prawną, pomoc w napisaniu pisma procesowego, a także na wsparcie prawnika w sądzie.

Polisę mogą wykupić osoby posiadające rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w mBanku. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w serwisie transakcyjnym albo w aplikacji mobilnej. Jeśli wniosek zostanie opłacony od razu po złożeniu, to ubezpieczyciel obejmie ochroną również zakupy i płatności dokonane do dwóch godzin przed finalizacją umowy.

Przeczytajcie także: Skąd spadki w bancassurance?

Umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością jej czasowego zawieszenia. Suma ubezpieczenia odnawia się po przedłużeniu ochrony na kolejny rok. Składka, w kwocie 6 zł miesięcznie, jest pobierana z konta automatycznie. Do końca lipca bank proponuje promocyjne warunki, w ramach których klient może liczyć na zwrot drugiej i trzeciej składki.

Z podobnym typem ochrony, jak ta oferowana przez Uniqę klientom mBanku, klienci mogą się spotkać w ubezpieczeniach dodawanych do kart kredytowych, o których więcej przeczytacie tutaj, w Revolucie, czy w ramach programów ochrony kupujących, np. na Allegro czy przy zakupach z PayPo. Zaletą polisy z mBanku jest natomiast to, że ochroną objęte są wszystkie płatności dokonane z konta, nie tylko kartą, a także że obowiązuje ona przy zakupach w dowolnym sklepie w Polsce i za granicą. Wyróżnikiem jest też assistance prawny.

Fot. freepik.com/gpointstudio

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies