Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa zadba o bezpieczeństwo klientów mBanku kupujących w internecie. Ubezpieczy płatności i zakupy

Składka za polisę wynosi 6 zł miesięcznie, a suma ubezpieczenia to 10 tys. zł

mBank, wspólnie z Uniqą, wprowadza nowe ubezpieczenie dla swoich klientów. To polisa gwarantująca ochronę na wypadek zagrożeń związanych z płaceniem w internecie. Składka wynosi 6 zł miesięcznie, a suma ubezpieczenia to 10 tys. zł.

Przeczytajcie także: Jakie ubezpieczenia stand alone w bankach

Ubezpieczenie ma szeroki zakres i obejmuje transakcje krajowe oraz zagraniczne – zarówno dokonane na znanych platformach takich jak Allegro, Aliexpress czy Amazon, jak i w dowolnym sklepie internetowym lub za pośrednictwem dowolnego portalu. Zadziała, gdy płatność za zakupy nie dotrze do sprzedawcy w wyniku przestępstwa, kupujący nie otrzyma przesyłki lub towar dotrze uszkodzony, niekompletny bądź okaże się podróbką lub atrapą zamówionego przedmiotu.

Klient może liczyć również na ochronę w sytuacji, gdy ktoś nieuprawniony wykona przelew z jego konta lub dokona płatności Blikiem, a także w razie użycia jego karty płatniczej lub jej danych. W przypadku kradzieży karty ochrona obejmuje też transakcje dokonane w sklepach stacjonarnych.

Dodatkowo ubezpieczony ma zapewnione wsparcie prawne w problematycznych sytuacjach związanych z zakupami w internecie. Jeśli sprzedawca nie odpowiada na maile czy reklamacje, klient może liczyć na poradę prawną, pomoc w napisaniu pisma procesowego, a także na wsparcie prawnika w sądzie.

Polisę mogą wykupić osoby posiadające rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w mBanku. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w serwisie transakcyjnym albo w aplikacji mobilnej. Jeśli wniosek zostanie opłacony od razu po złożeniu, to ubezpieczyciel obejmie ochroną również zakupy i płatności dokonane do dwóch godzin przed finalizacją umowy.

Przeczytajcie także: Skąd spadki w bancassurance?

Umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością jej czasowego zawieszenia. Suma ubezpieczenia odnawia się po przedłużeniu ochrony na kolejny rok. Składka, w kwocie 6 zł miesięcznie, jest pobierana z konta automatycznie. Do końca lipca bank proponuje promocyjne warunki, w ramach których klient może liczyć na zwrot drugiej i trzeciej składki.

Z podobnym typem ochrony, jak ta oferowana przez Uniqę klientom mBanku, klienci mogą się spotkać w ubezpieczeniach dodawanych do kart kredytowych, o których więcej przeczytacie tutaj, w Revolucie, czy w ramach programów ochrony kupujących, np. na Allegro czy przy zakupach z PayPo. Zaletą polisy z mBanku jest natomiast to, że ochroną objęte są wszystkie płatności dokonane z konta, nie tylko kartą, a także że obowiązuje ona przy zakupach w dowolnym sklepie w Polsce i za granicą. Wyróżnikiem jest też assistance prawny.

Fot. freepik.com/gpointstudio

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies