Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING uzupełnia swój open banking. W agregatorze rachunków pojawił się Credit Agricole

Obecnie w otwartej bankowości ING znajduje się już osiem banków

ING wydłużył listę banków dostępnych w jego agregatorze rachunków osobistych. Do obecnych tam już wcześniej – Aliora, BNP Paribas, mBanku, Millennium, Pekao, PKO BP i Santandera – dołączył właśnie Credit Agricole. Agregator rachunków w ING pozwala na podgląd historii transakcji oraz zlecanie przelewów z kont prowadzonych przez inne podmioty.

Przeczytajcie także: Tak wygląda open banking w bankach z Polski

Agregator rachunków to jedna z usług, którą mogą oferować instytucje finansowe, dzięki otwartej bankowości, czyli idei wprowadzonej przez unijną dyrektywę PSD II. Jej podstawowe założenie ma na celu zwiększenie konkurencyjności na rynku usług finansowych, dzięki umożliwieniu dostępu do danych bankowych fintechom. Jednak z dobrodziejstw open bankingu mogą też korzystać same banki i w Polsce chętnie to robią.

Przeczytajcie także: Ubezpieczyciel wprowadza bonusy za aktywny tryb życia

ING był jednym z pierwszych banków na polskim rynku, który wprowadził usługi z zakresu otwartej bankowości. Obecnie ofertę tego typu ma dziewięć instytucji. Natomiast Credit Agricole na razie nie ma własnego agregatora kont. Pozwala jednak dodawać prowadzone przez siebie konta przez inne instytucje. Obecnie rachunki z tego banku agregują, oprócz ING, także Pekao, PKO BP, Santander a od niedawna Millennium. Więcej na temat otwartej bankowości w tekście Agregacja kont, zlecanie przelewów, potwierdzanie dochodów. Które banki oferują usługi wykorzystujące otwartą bankowość.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies