Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP powoli wygasza konta Inteligo. Z serwisu znika kolejna usługa

Od poniedziałku użytkownicy serwisu Inteligo nie będą mogli zamawiać za pośrednictwem bankowości elektronicznej raportów BIK

Z informacji udostępnionej klientom przez PKO BP wynika, że od najbliższego poniedziałku posiadacze rachunków Inteligo nie będą mogli zamawiać w bankowości elektronicznej raportów BIK. Inteligo jest jak dotąd jedną z kilku instytucji na polskim rynku, które pozwalają na zamówienie tego dokumentu bezpośrednio z konta. Oprócz niego są to jeszcze Alior, ING i PKO BP.

Przeczytajcie także: PKO BP wycofuje z oferty rachunki firmowe Inteligo

Wycofanie raportów BIK z serwisu transakcyjnego to kolejna decyzja PKO BP zmniejszająca funkcjonalność oferty Inteligo. Kilka lat temu bank zdecydował już o zaprzestaniu wydawania nowych kart kredytowych. Natomiast pod koniec ubiegłego roku poinformował o wycofaniu z oferty rachunków biznesowych. Dotychczasowi ich użytkownicy będą mogli korzystać z nich tylko do końca bieżącego roku a jeśli nie przeniosą swoich kont do PKO BP – ich dotychczasowe zostaną zamknięte.

Przeczytajcie także: Prezes PKO nie widzi uzasadnienia dla kilku marek

Działania PKO BP wskazują, że bank zmierza do zamknięcia projektu pod nazwą Inteligo. Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że przyszłość Inteligo jest już w zasadzie przesądzona i marka zniknie z rynku. Oficjalnie na temat przyszłości Inteligo w ubiegłym roku wypowiedział się ówczesny prezes PKO Jan Emeryk Rościszewski. Stwierdził, że z ekonomicznego punktu widzenia rozwijanie kilku marek nie ma uzasadnienia.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies