Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Handlowy wycofuje usługę Citibank Global Transfer. Niektóre przelewy zagraniczne podrożeją

Citibank Global Transfer umożliwia bezpłatne przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami prowadzonymi przez Citi w różnych krajach świata

Czytelnicy cashless.pl donoszą, że Bank Handlowy podjął decyzję o zaprzestaniu świadczenia usługi Citibank Global Transfer. Instytucja poinformowała ich o tym w wiadomościach e-mail. Przelewy CGT zostaną wycofane z oferty 17 czerwca bieżącego roku. Dzień później aby zlecić przelew na konto osobiste prowadzone przez Citi za granicą, trzeba będzie skorzystać z systemu SWIFT.

Przeczytajcie także: Citi wprowadza karty wirtualne

CGT to usługa umożliwiająca natychmiastowy transfer pieniędzy pomiędzy rachunkami osobistymi prowadzonymi przez Citi w różnych krajach świata. Bank oferuje ją obecnie bezpłatnie wszystkim klientom z Polski.

Przelewy w ramach CGT można zlecać do takich krajów jak: Australia, Bahrajn, Czechy, Chiny, Egipt, Filipiny, Hong Kong, Indie, Indonezja, Kolumbia, Meksyk, Malezja, Singapur, Tajlandia, Tajwan, USA, Wielka Brytania, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Natomiast odbieranie przelewów w ramach CGT jest możliwe z takich krajów jak: Australia, Bahrajn, Czechy, Filipiny, Hong Kong, Indonezja, Indie, Malezja, Singapur, Tajlandia, Tajwan, USA, Węgry, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Przeczytajcie także: Citi rezygnuje z detalu w Polsce, ale nie z promocji

Jak już wspomniałem, od 18 czerwca aby zrealizować transakcję na konto osobiste w Citi za granicą, trzeba będzie skorzystać z systemu SWIFT. A to wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. Wprawdzie bank deklaruje, że do 31 sierpnia 2022 r. nie będzie pobierał opłat z tego tytułu, ale od września koszty jednak się pojawią. Zgodnie z aktualną tabelą opłat i prowizji za taki przelew zlecony online trzeba oddać bankowi 0,25 proc. kwoty transakcji, nie mniej niż 10 zł i nie więcej niż 100 zł.

W ubiegłym roku władze Citi poinformowały, że podjęto decyzję o planowanym zakończeniu obsługi klientów detalicznych na kilkunastu rynkach, w tym w Polsce. Czy rezygnacja z CGT to element tego procesu? Zapytałem o to biuro prasowe Handlowego. Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies