Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe, perfidne oszustwo SMS-owe. Uważajcie na wiadomości z życzeniami świątecznymi

Przestępcy wpadli na nowy pomysł, jak wyciągnąć od Was kasę. Niby rezygnujecie z niechcianej usługi, a przestępcy się cieszą

Różnego rodzaju niechciane konkursy i loterie SMS-owe to plaga na polskim rynku, z którą nikt nie potrafi sobie poradzić. Na szczęście większość z nich jest nieszkodliwa, bo łatwo je zidentyfikować i obronić się przed ewentualną finansową szkodą. Ale przestępcy wpadli na nowy pomysł, jak Was oszukać. I tym razem może im się udać.

Przeczytajcie także: SMS-y z oszukańczymi konkursami nie przestana przychodzić

Otóż wysyłają SMS-a z życzeniami świątecznymi. Po czym otrzymujecie kolejną wiadomość, w której jesteście informowani, że na Waszym numerze telefonu została właśnie uruchomiona usługa premium, za którą dzień w dzień będziecie płacić np. 10 zł. Jednocześnie SMS zawiera instrukcję co zrobić, żeby z usługi zrezygnować. Wystarczy, że wyślecie na podany numer SMS-a ze słowem "stop" w treści. Wiecie już, gdzie jest podstęp?

Tak, dopiero gdy wyślecie wiadomość ze słowem "stop", płatna usługa premium jest uruchamiana, a Wy możecie o tym nawet nie wiedzieć. Dopiero gdy otrzymacie rachunek telefoniczny, np. po miesiącu, będziecie mogli zorientować się, że zostaliście naciągnięci. Jeżeli więc otrzymacie życzenia w SMS-ie z nieznanego numeru, skasujcie go i zapomnijcie o nim.

Przeczytajcie także: Luka w nowej usłudze Euronetu

Możecie też bronić się przed ryzykiem nieświadomego uruchomienia płatnych usług SMS-owych włączając odpowiednią blokadę. Aby to zrobić, powinniście zadzwonić do swojego operatora komórkowego, który taką blokadę na życzenie klienta musi uruchomić bezpłatnie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies