Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING rozpoczął wymianę systemu centralnego. Liczy, że dzięki temu m.in. ograniczy liczbę przerw technicznych

Śląski wdraża system informatyczny firmy Thought Machine, brytyjskiego fintechu, który niedawno zyskał status jednorożca

ING Bank Śląski podjął decyzję o wymianie centralnego systemu informatycznego. To rzadka sytuacja, bo wymiana takiego systemu to kosztowna i długotrwała inwestycja. Spośród dużych banków ostatnio o wymianie systemu centralnego informował Bank BPS, który postawił na rozwiązanie oferowane przez polską spółkę Asseco.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2021

Natomiast ING zdecydował się na wdrożenie systemu brytyjskiego fintechu Thought Machine, założonego w 2014 r. przez byłego inżyniera firmy Google – Paula Taylora. Thought Machine kilka tygodni temu zyskał status jednorożca (młoda firma o wycenie wynoszącej co najmniej 1 mld dolarów). To za sprawą udanej rundy inwestycyjnej C, przeprowadzonej w listopadzie bieżącego roku, w ramach której firma pozyskała 200 mln dolarów. Co ciekawe jednym z inwestorów w tej rundzie była grupa ING.

Przeczytajcie także: ING wdraża przelewy SWIFT gpi

ING liczy, że wdrożenie oferowanego przez Thought Machine i bazującego na chmurze obliczeniowej systemu centralnego Vault, pozwoli na szybsze wprowadzanie do oferty nowych produktów i usług. Ma to być możliwe dzięki modułowej budowie systemu. Dzięki temu też eliminowane mają być planowane przerwy serwisowe, w trakcie których bank wprowadza nowe funkcje. ING rozpoczął wdrażanie nowego systemu od przeniesienia do niego procesów związanych z pożyczkami gotówkowymi. Na nową platformę technologiczną będą sukcesywnie migrowane kolejne produkty bankowe.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies