Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szybkie przelewy Express Elixir jesienią trafią do Credit Agricole

Wdrożenie ma nastąpić przy okazji wprowadzenia systemu Blik do aplikacji mobilnej

Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliście przeczytać na łamach Cashless o aplikacji mobilnej, której dorobił się wreszcie wrocławski bank. Aplikacja trafi na smartfony klientów prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Bank nie spoczywa jednak na laurach i deklaruje, że co kwartał będzie przygotowywać aktualizacje apki z nowymi funkcjami. Jesienią pojawi się w niej na przykład system płatności mobilnych Blik.

Przeczytajcie także: Wreszcie jest aplikacja mobilna Credit Agricole

Z informacji przekazanych przez Credit Agricole wynika, że ma to być pełne wdrożenie, a więc użytkownicy aplikacji będą mogli nie tylko wyciągać Blikiem pieniądze z bankomatów czy płacić bezgotówkowo w sklepach, ale także przesyłać środki na numery telefonów innych osób korzystających z tego systemu mobilnego (tzw. przelewy P2P). W tym celu bank będzie musiał podłączyć się do zarządzanego przez KIR systemu Express Elixir, z którego Blik korzysta przy okazji przelewów P2P.

A stąd już krótka droga do pełnego wdrożenia systemu Express Elixir w Credit Agricole. Przedstawiciele banku potwierdzili, że stanie się to także jesienią tego roku. Credit Agricole dołączy w ten sposób do grona kilkunastu banków, które obsługują już przelewy ekspresowe w systemie zarządzanym przez KIR.

Przeczytajcie także: Blikiem będziecie mogli płacić zbliżeniowo

Tymczasem przelewy P2P Blikiem dostępne są już w aplikacjach Millennium, BZ WBK oraz ING Banku Śląskiego. Pracują nad tym także mBank i PKO BP. Z informacji przekazanych mi przez te instytucje wynika jednak, że na razie nie będzie to pełne wdrożenie systemu Express Elixir.

O ile w Europie przelewy ekspresowe to wciąż rarytas, klienci banków działających w Polsce mają ten luksus, że mogą korzystać z dwóch systemów obsługujących tego typu transakcje. Oprócz Express Elixir funkcjonuje też konkurencyjny Blue Cash, oferowany przez trójmiejską spółkę Blue Media.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies