Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech TransactionLink dostarczy usługę z zakresu otwartej bankowości spółce Blue Finance

Blue Finance to instytucja pożyczkowa obecna na rynku od 10 lat i działająca w kilku krajach w Europie

TransactionLink, polski fintech, który znalazł się na tegorocznej Mapie polskiego fintechu, pozyskał nowego klienta. To firma Blue Finance Polska, która oferuje pożyczki ratalne. TransactionLink dostarczy jej usługę AIS, czyli dostęp do historii transakcji na rachunku bankowym klienta. Dzięki temu spółka Blue Finance będzie mogła ocenić wiarygodność finansową nowych klientów, a także zweryfikować ich tożsamość, co poprawi jakość i przyspieszy obsługę.

Przeczytajcie także: TransactionLink z zezwoleniem KNF

– AIS (Account Information Service) to zagregowana informacja o szczegółach dotyczących rachunku lub kilku rachunków bankowych. TransactionLink planuje zainteresować tą usługą polskich i zagranicznych klientów. AIS przydatne jest zarówno spółkom działającym w modelu B2C, jak również B2B, w tym m.in. przedsiębiorstwom z branży pożyczkowej, telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej czy faktoringowej – mówi Mateusz Pniewski, szef TransactionLink.

Otwarta bankowość to idea wprowadzona w życie za sprawą unijnej dyrektywy PSD II. Na jej mocy banki są zobowiązane udostępniać informacje o rachunkach klientów tzw. podmiotom trzecim, a więc np. fintechom. Dzieje się to oczywiście za wyraźną zgodą klientów. W ramach open bankingu oferowane są między innymi usługi PIS (inicjowanie płatności z rachunku bankowego) oraz wspomniana już wyżej AIS.

Przeczytajcie także: Fintech Ramp z licencją w USA

Jak wspomniałem wyżej, TransactionLink to polski fintech, który znalazł się na tegorocznej Mapie polskiego fintechu. Spółka posiada zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na dostęp do danych bankowych w ramach open bankingu. W odpowiednim rejestrze znalazła się w marcu tego roku. Natomiast Blue Finance Polska specjalizuje się w pożyczkach ratalnych, udzielanych na okres do 6 miesięcy i w kwotach do 8 tys. zł. Oprócz Polski działa także w Finlandii, Hiszpanii i Danii.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies